Haber 7

Kahraman şoför kurtardığı bebeği ziyaret etti...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park otobüsünde dili boğazına kaçan Ömer Asaf bebeği kurtaran Şoför Hayrettin Şahin, kurtardığı Ömer Asaf’ı ziyaret etti.
GİRİŞ 03.01.2018 09:31 3.SAYFA
Metin Boyutu
Kahraman şoför kurtardığı bebeği ziyaret etti...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şehir içi seferi yapan Ulaşımpark’a ait Hereke-Umuttepe güzergahında sefer yapan şöför Hayrettin Şahin, dili boğazına kaçan Fatma Sercan Şimer çiftinin imdadına yetişti. Aracı durduran Hayrettin Şahin, 11 aylık bebeği aldığı ilk yardım eğitimden bilgilerden yararlanarak kurtardı.

Yaşanan üzücü olayı şaşkınlıkla izlenen anne - baba çocuklarının kurtarılmasına sevinirken, Şoför Hayrettin Şahin de Ömer Asaf’ı ziyaret ederek sevinçlerine ortak oldu. Baba ve anne çocuklarını kurtaran Şahin’e teşekkür etti.

“Onun sayesinde çocuğumuz hayatta şu an”

Şoför Hayrettin Şahin sayesinde çocuklarının hayatta kaldığını ifade ede baba Sercan Şimer, “Sabah saat 7.30 gibi Üniversite Hastanesi’ne giden otobüste giderken birden çocuk kucağımda baygınlık geçirmeye başladı, ne yapacağımı bilemedim. Hemen Şoför Hayrettin Bey ilk yardımı biliyormuş, eğitimini almış. Onun sayesinde de çocuğumun hayatı kurtulmuş. Benim elim ayağım tutuldu, panik oldum ben o sırada. Zaten ikimiz vardık otobüste. Ben panik oldum. Panik olunca Hayrettin Bey de anladı durumu biz panik olunca. Geldi ve müdahale etmeye başladı. Onun sayesinde çocuğumuz hayatta şu an. Sonra çocuk kendine geldi ve o anda ambulansı aradı ve ambulans geldi götürdü anında. Hayrettin Bey’e teşekkür ederim. Dua ediyorum ben, herkes dua ediyor. Onun sayesinde şu an çocuk hayatta.” Dedi.

“Bana dua etsinler, başka da bir isteğim yok”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı ilk yardım eğitimi sayesinde Ömer Asaf’ı kurtardığını söyleyen şoför Hayrettin Şahin, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park’ın bizim için düzenlemiş olduğu bir eğitim var. Tabii ben de oradan aldığım eğitimlerden faydalanarak olan tecrübemle müdahale ettim Allah’ın yardımıyla ve Allah korudu. İnşallah o da vatanımıza milletimize hayırlı bir evlat olur. Benim sadece duaya ihtiyacım var, bana dua etsinler, başka da bir isteğim yok” şeklinde konuştu.

Yorumlar

3
 • furkan

  10 ay önce Şikayet Et yetkililere sesleniyorum okullar da bir sürü gereksiz uygulamalar var,bu ilk yardım eğitimi zorunlu olarak öğretilmeli ben de yeni ilk yardım eğitimi aldım kesinlikle öğretilmeli,bu insan hayatı ''bir canı kurtaran bütün insanliği kurtarmiş gibi olur''diye buyurmuyor mu Rabbimiz
 • ramazan37

  10 ay önce Şikayet Et Böyle olaylardan dolayı insanlar ölüyor yok yere yada kalıcı hasarlar kaliyor. Sağlik bakanlıği olaya el atmalı herkese ilk yardım dersi verilmeli.... Yani her tc vatandaşının ilk yardım sertifikası alması zorunlu olmalı....
  Toplam beğeni
 • volkan

  10 ay önce Şikayet Et Allah sayılarını artırsın
  Toplam beğeni
  • Kudüs

   10 ay önce Şikayet Et Amin
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.