Haber 7

İyice haddini aştı! Hızını alamadı küfür etti

Akıl hastası olduğu yönündeki iddialara 'istikrarlı bir dahi' olduğunu söyleyerek yanıt veren ABD Başkanı, Beyaz Saray'da ağzını bozup küfür etti.
GİRİŞ 12.01.2018 09:15 Amerika
Metin Boyutu
İyice haddini aştı! Hızını alamadı küfür etti

Göçmen karşıtı Trump'ın sözleri ABD'de bomba etkisi yarattı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Oval Ofis'te mülteciler konulu bir görüşmede sinirlenerek "Bu ... çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?" cümlesini sarf ettiği bildirildi. 

 

 

Washington Post gazetesinin duyurduğu haberle ilgili Beyaz Saray'dan bir yalanlama gelmedi.

Trump'ın bu cümleyi Afrika ülkeleri, El Salvador ve Haiti'yi kast ederek kullandığı da belirtildi.

Beyaz Saray sözcülerinden Raj Shah konu ile ilgili açıklamasında, "Washington'daki bazı politikacılar başka ülkeler için mücadele yolunu seçmiş olabilir ama Başkan Trump her zaman Amerikan halkı için savaşacaktır" dedi.

Shah açıklamasının devamında, "Başkan Trump, ulusumuza katkı verebilecek, ekonomimizi güçlendirecek ve topluma yararı olacak kişileri kabul etme konusunda kalıcı çözümler aramaktadır" dedi.

Trump'ın bu sözleri Cumhuriyetçi ve Demokrat partili milletvekilleri ile 'tarafsız bir mülteci anlaşması teklifi' üzerine gerçekleştirilen bir toplantıda sarf ettiği bildirildi.

Donald Trump'ın bu ülkeler yerine Norveç'ten mülteci almak yönünde bir çıkış yaptığı da belirtildi.

ABD Başkanı Trump'ın birkaç hafta önce de Haitili'ler için 'Hepsi Aidsli' ifadesini kullandığı bildirilmişti.

'BÖLÜCÜ VE SEÇKİNCİ'

Başkan Trump'ın küfürlü çıkışı sonrası Demokrat partili bazı vekiller tepki mesajları paylaştı.

Maryland vekili Elijah Cummings açıklamaların affedilmez olduğunuı söylerken, Kongre'deki tek Haiti kökenli Amerikan vatandaşı olan Cumhuriyetçi partili vekil Mia Love, Trump'ın 'nezaketsiz, bölücü ve seçkinci' açıklaması için özür dilemesi gerektiğini ifade etti.

Donald Trump bu hafta içinde ABD'de yaşama ve çalışma izni olan yaklaşık 200 bin El Salvadorlu'nun oturum izinlerini iptal etme kararı almıştı.

El Salvadorlulara, 2001'de ülkede büyük yıkım yaratan deprem felaketinin ardından Geçici Koruma Statüsü altında oturum izni verilmişti.

Trump yönetimi dört ay önce de selefi Barack Obama döneminde, Latin Amerikalı kaçak genç göçmenlerin sınırdışı edilmesini önlemek için konulan programa son vereceğini açıklamıştı.

Yorumlar

13
 • Atakan

  1 yıl önce Şikayet Et Keşke bizde de hiç mülteci olmasa ne güzel olurdu Birde şu geri kabul anlaşmasını iptal etsek harika olurdu Yardım edilecekse yerinde edilsin
  Toplam beğeni
 • Engin

  1 yıl önce Şikayet Et Valla adam hakli, ulkesinde bunlari istemiyor evet, aidslide olabilir ki yuksek ihtimal.. neden alsin ki onlari.. hem zaten cogun potansiyel suc islemeye müsait..
  Toplam beğeni
 • Emrah

  1 yıl önce Şikayet Et Bu adam başkanlığı bıraksın komidiyen olsun çok komik
  • HALİL

   1 yıl önce Şikayet Et bence de :)
 • bülent

  1 yıl önce Şikayet Et amerikadan dünyanın diğer ülkelerinden gelen insanları çıkar tepetaklak gider, hepsini sömürüyorlar, düzenleri sömürü üzerine kurulmuştur. başkanları da içindekini dışa vurmuş
  Toplam beğeni
 • Çarşambali

  1 yıl önce Şikayet Et Hiç bir deli deli oldugunu kabul etmez ayrıca bu sadece deli değil piskobat bir sapik.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.