Haber 7

Trump dün söylediği sözleri inkar etti

ABD Başkanı Trump, medyada yer alan 'b.k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz' dediğine yönelik iddialara yanıt verdi.
GİRİŞ 12.01.2018 17:59 Amerika
Metin Boyutu
Trump dün söylediği sözleri inkar etti

Bu sözleri söylediğini inkar eden Trump, 'kullanılan ifadeler bunlar değildi' dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Oval Ofis'te mülteciler konulu bir görüşmede sinirlenerek "bu b.k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?" cümlesini sarf ettiği bildirilmişti. Trump'tan bu iddiaya yanıt geldi. Twitter'dan haberleri yalanlayan Trump, 'Sert bir toplantıydı ancak kullanılan ifadeler bunlar değildi" açıklamasında bulundu.

Trump, Twitter mesajında "Toplantıda kullandığım dil sertti, ama kullandığım dil bu değildi. Asıl gerçekten sert olan yapılan tuhaf teklifti" dedi.

 

 

Washington Post'ta yer alan haberde Trump'ın bu cümleyi Afrika ülkeleri, El Salvador ve Haiti'yi kast ederek kullandığı da belirtilmişti.

Trump bu haberler hakkında da "Hiçbir zaman Haitililer ya da Haiti ile ilgili aşağılayıcı bir şey söylemedim. Haiti açık olarak çok fakir ve sorunlu bir ülke. Hiçbir zaman 'onları çıkartalım' demedm. Haitililerle muhteşem ilişkilerim var." ifadelerini kullandı.

Trump'ın bu sözleri Cumhuriyetçi ve Demokrat partili milletvekilleri ile "tarafsız bir mülteci anlaşması teklifi" üzerine gerçekleştirilen bir toplantıda sarf ettiği bidirilmişti.

Donald Trump'ın bu ülkeler yerine Norveç'ten mülteci almak yönünde bir çıkış yaptığı da iddia edilmişti.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sözcüsü Rupert Colville, Trump'a atfedilen sözleri eleştirmiş "ırkçı" ve "utanç verici" yorumunu yapmıştı.

Yorumlar

12
 • kafir abd

  1 yıl önce Şikayet Et abd şaklabanı sarı çiyan kendi içinde bulunduğu yeri tarif etmiş katılıyorum. abd HIRSIZ TERÖR DESTEKÇİSİ KATİL ve bay trumpun dediği gibi bir yerdir. abd acil pkk ypg ve fetö destekçi,liğinden vazgeç.ve TOPRAKLARIMIZDAKİ İŞGALİ BİTİREREK DEFOL
 • OttoMan

  1 yıl önce Şikayet Et Bu belayı yahudiler bilerek getirdi. Yaptıkları yetmezmiş gibi söyleyecek sözlerini de eklemiş oldular. Çünkü ruh sağlığı bozuk bir adamdan başkası abuk subuk konuşmaz
 • ihsan

  1 yıl önce Şikayet Et trump faşist anarsişist terörist biri normal değil
 • güneydoğulu

  1 yıl önce Şikayet Et abd nin gelmiş geçmiş en aptal ve ruh hastası başkanı
  Toplam beğeni
 • efem

  1 yıl önce Şikayet Et parayla baskan secilirse yedigin kaba pisler tekrar ayni kaba muracat edersin...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.