Haber 7

ABD, İsrail’i bir kez daha savundu

ABD bugün yaptığı açıklama ile İsrail’i bir kez daha destekleyerek, “İran ve müttefiklerini, provokatör eylemlere son vermeye çağırıyoruz” ifadesini kullandı.
GİRİŞ 11.02.2018 12:13 Amerika
Metin Boyutu
ABD, İsrail’i bir kez daha savundu

İsrail-Suriye sınırında yaşanan gerginliğin ardından Beyaz Saray’dan açıklama geldi. Beyaz Saray Basın Sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, “İsrail, ABD’nin sadık bir müttefikidir ve İran’ın desteklediği Suriye’ye ve Suriye’nin güneyindeki milislere karşı kendini koruma hakkını destekliyoruz” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, “İran ve müttefiklerini, provokatör eylemlere son vermeye ve bölgede barış için çalışmaya çağırıyoruz” ifadesi de vurgulandı.

 

Dün de ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Adrian Rankine-Galloway tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in kendini koruma hakkı bulunduğu ifade edilerek, “İsrail, bölgede en yakın güvenlik ortağımızdır. İsrail’in topraklarına yönelik tehditlere karşı kendini koruma hakkını destekliyoruz” denilmişti.

İsrail ordusu, Suriye’de bulunan “İran hedeflerine” saldırı düzenlediği sırada jetlerinin hedef alındığını ve bir F-16’sının düşürüldüğünü açıklamıştı.

Yorumlar

4
 • sezgin

  1 yıl önce Şikayet Et peki türkiyenin kendini korumaya hakkı yok mu
 • uygar korkmaz

  1 yıl önce Şikayet Et iran da zümre haysiyet olsa fesatlıklarını bırakıp İSLAMIN tek ordusu TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN YANINDA YER ALIR yer almazsada sonu berbat olur
  Toplam beğeni
 • Remzi

  1 yıl önce Şikayet Et incirlik kürecik
  Toplam beğeni
 • yörük

  1 yıl önce Şikayet Et yalancı ABD sen müttefiklerini korurmuydun ha ha ha
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.