Haber 7

ABD'den nükleer bombalar için yeni proje!

Sivil toplum örgütü NTI, ABD'nin nükleer saldırıya uğrama ihtimalinin düşük olmasına rağmen, 'serbest düşümlü nükleer bombalara' 10 milyar dolar harcayacağı yönünde rapor hazırladı.
GİRİŞ 17.02.2018 07:59 Amerika
Metin Boyutu
ABD'den nükleer bombalar için yeni proje!

Nuclear Threat Initiative tarafından hazırlanan raporda, ABD Kongresi'nin bütçe değerlendirmesine göre 30 yıl içinde taktik nükleer kuvvetleri için yaklaşık 25 milyar dolar daha harcanacağı vurgulandı.

BOMBALARIN 3'TE 1'İ İNCİRLİK'TE

 

 

Soğuk savaş döneminin ardından 150 adet B-61 bombasının Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika ve Türkiye'de bulunduğunu belirten NTI, bu bombaların da yaklaşık 3'te birinin İncirlik Üssü'nde olduğunu yazdı.

"HARCAMALAR HAKLI GERÇEKLERE DAYANMIYOR"

Raporda, günümüzde nükleer savaş olasılığının düşük olduğunu yazan NTI uzmanları, ABD'nin nükleer bombalarının bakım ve modernizasyonu için yapılan büyük harcamalarda haklı gerekçelere dayanmadığını ifade ettiler.

Uzmanlar, "ABD başkanının Amerikalı olmayan bir pilot ve bir Amerikan B-61 bombasıyla birlikte çift amaçlı bir NATO uçağı kullanarak 70 yıldan bu yana ilk kez bir nükleer saldırıya karar vereceği koşulları hayal etmek zor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

10
 • Enes Burakoglu

  1 yıl önce Şikayet Et Kovulsunlar, gelecek belalara raziyiz.
  Toplam beğeni
 • kayra-keskin

  1 yıl önce Şikayet Et kovun artık düşmanı ülkemizden
  Toplam beğeni
 • ayar

  1 yıl önce Şikayet Et incirlik rusya ve çine karşı kurulmuş nükleer cephanelik.Bu bombaların hedefi rusya ve çin.Türkiye denge unsuru olması açısından incirlik üssünü devam ettiriyor.Amerika ile rusya arasında savaş olursa rusların ilk saldıracağı yer incirlik ve almayadaki bazı üsler olacaktır.Türkiye de savaşa bu şekilde dahil olur.Kötü tarafı da bu
  Toplam beğeni
  • E.A

   1 yıl önce Şikayet Et Endişelenmenize gerek yok nükleer bombalar şifre ile aktif hale getirmeyene kadar kesinlikle başka bir bomba ile patlatılması mümkün değil. İllaki şifre ile o bomba aktif hale getirilecek ki nükleer patlama gerçekleşsin.
   Toplam beğeni
 • sereflikochisar*06*

  1 yıl önce Şikayet Et allah korusun biri gelip havadan karadan orayi imha etmeye kalkarlarsa iste o zaman allah yardimcimiz olsun...
  Toplam beğeni
 • Kenann

  1 yıl önce Şikayet Et Bu ABD cakalina verilecek en büyük ders İncirlik'in kapatılmasıdir. Acik ve net. Kapatın bak nasıl yola geliyor lar
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.