Haber 7

Rusya'dan dikkat çeken Suriye açıklaması!

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ABD'nin Suriye'den çekilmek istemediği yönünde bir izlenim bıraktığı belirtildi.
GİRİŞ 11.01.2019 12:49 Amerika
Metin Boyutu
Rusya'dan dikkat çeken Suriye açıklaması!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, gündeme ilişkin konular hakkında basın toplantısı düzenledi. Dikkat çeken ifadeler kullanan Zaharova, ABD'nin çekileceğini açıklamasına karşın Suriye'de kalmak istediği şeklinde bir izlenim bıraktığını belirtti.

 

 

ABD Başkanı Trump'ın Suriye'den çekilme açıklamasıyla ilgili tekrar yorum yapan Zaharova, "ABD Başkanı Trump, ABD askerinin Suriye'den çekileceği yönünde açıklama yaptı. Biz Washington'ın yaptığı açıklama doğrultusunda ABD askerinin çekilmesinin doğru yönde olacağını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"İDLİB MUTABAKATINA BAĞLIYIZ"

 

 

17 Eylül'de Türkiye ile Rusya arasında imzalanan İdlib mutabakatına değinen Zaharova, "17 Eylül 2018 tarihinde Türkiye-Rusya İdlib mutabakatı anlaşmasına bağlılığımızı tekrar teyit ediyoruz. Aynı zamanda saldırıların durdurulması anlaşmasına rağmen saldırı ihlallerinin rahatsız edici olduğunu belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

"KÜRTLERİN ŞAM İLE DİYALOĞU BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"

ABD askerlerinin çekilmesi durumunda kontrol alanlarına Şam yönetiminin hakim olacağını söyleyen Zaharova, "Biz ABD'nin çekildiği ve özgürleşen bölgelerin Suriye ordusunun kontrolü altına geçmesini önemli bir adım olarak görüyoruz. Bu bağlamda Kürtler ile Şam arasında mutlaka diyalog kurulması önemlidir. Neticede Kürt halkı Suriye'nin bir parçasıdır" dedi.

Yorumlar

4
 • yabatek

  10 ay önce Şikayet Et Kafirler tek millettir
  Toplam beğeni
 • Erhan Bey

  10 ay önce Şikayet Et Rusya arada böyle laf geveler lakin Türkiyeyi asla karşısına alamaz.Nedenmi?Şu anki ekonomisinin lokomotifi petrol ve doğal gaz ihracıdır ve bu ihraçta Türkiye tek dayanak noktası.Bu baston kırılırsa Rusya geri dönülemez ekonomik denge kaybı yaşar.Uçak düşürme büyükelçinin katli olmasına rağmen arayı bozmadılar.Bunlar bir abd olsa idi çoktan savaştaydık.
  Toplam beğeni
 • mahmut

  10 ay önce Şikayet Et ALLLAH müal0manları aralıktan kurtarsın
  Toplam beğeni
 • murat

  10 ay önce Şikayet Et rusya abd aynı pisligin degisik rengi
  Toplam beğeni
 • hasan

  10 ay önce Şikayet Et bu ger zekalıda kürtler diyor ya. teröristler diyemiyor. demekki rusya ve abd aynı fikirdeler. rusya bizi satacak gibi duruyor. pkk yı kaybetmek istemiyor belli.
  Toplam beğeni
  • Hakan

   10 ay önce Şikayet Et Aynen öyle 2 sene önce yasal rusyada pkk kulübü vardı.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.