16 Ekim 2017, 21:11

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Brezilyalı futbolcu Anderson Talisca, basın toplantısında konuştu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş Monaco ile oynayacakları UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu 3. maçı öncesi, basın toplantısında konuştu.

İşte Şenol Güneş'in açıklamaları

4 takımın da dengeli olduğunu, kimin birinci, kimin sonuncu olacağının belli olmayacağını biliyorduk. Daha 2 maç oynadık. yarın zorlu bir maç oynayacağız. Bireysel olarak oyuncuları çok yetenekli. Aldıkları puanlar kimseyi aldatmasın.

3 ve 4'üncü maçları üst üste oynayacağımız için bu maç çok kritik. Yönümüzü daha iyi tayin edeceğiz, iyi sonuçlar alırsak. Monaco, geçen sezon çok başarılı olan bir takım. Bunu transfer ile de başaran bir takım. 350 milyon euro kazanan, 100 milyonluk harcama yapan bir takım. Avrupa'da böyle takımlarla rakamsal olarak bir maç yapmıyoruz, sahada yapıyoruz. Zaman zaman iyi takımlar sürprizlerle kaybedebiliyor. Şu anda biz de bu maça en iyi şekilde hazırlandık. En iyi futbolu oynayacağımızı düşünüyorum."

"OLUMSUZ BİR DURUM YOK TAKIMDA"

"Kadro olarak, elimizdeki bütün oyuncuları getirdik. Orkan, kadroda olmayacak, sakattı, tam hazır değildi. Geç gelenler var, sakatlıktan dönenler var. Farklılıklar olabilir maçta. Her maça çıkınca anlayışımız aynı, güzel futbolla iyi sonuç almak istiyoruz. Olumsuz bir durum yok takımda. Kötü bir sonuç alınca üzülüyoruz. İyi sonuç alınca seviniyoruz. Onun dışında bir olumsuzluk yok."

Lig şampiyonluğu mu, Şampiyonlar Ligi'nde yarı final mi sorusuna: "Sadece yarınki maçı düşünüyoruz. Monaco'ya karşı iyi oynamak ve kazanmak istiyoruz."

"BUGÜNE DE YARINA DA KATKISI OLMAYAN ŞEYLER BUNLAR"

"Tek maç ile uzun süre kazanamayabilirsiniz, kazanabilirsiniz de. Bunun üzerinden spekülasyon yapmak istemiyoruz. Bir maçı kazanmak için çok sebepler olabilir. Bir anlamı yok. Trabzonspor maçında 3. golü atsaydık, 3-1 kazanırdık. Gençlerbirliği'ne karşı kötü oynadık. Gençlerbirliği'nde atamadık. Kırmızı kart gördük. Bugüne de yarına da katkısı olmayan şeyler bunlar. Bunların üzerinden neyin muhakemesini yapacağız ki bugün? Yarın oynayacağımız rakibimizin gücünü biliyoruz, buna cevap verip kendi oyunumuzla üç puan almak istiyoruz."

"PUANLARA BAKARAK OYNAMAYACAĞIZ"

"Avantajımız var. Puanlara bakarak oynamayacağız. Kendi oyunumuzu oynayacağız. Kendi gücümüzü görme şansımız var. Daha sonra yine maç bakacağız. Monaco ile üst üste 2 maç yapacağımız için, 2'sinden 1'ini kazanmak, 2 beraberlik büyük avantaj olur. Yenilirsek avantaj rakibe geçer. Bunlara kafamızı yoracak halimiz yok. Kendimizi sadece yarınki maça hazırlayacağız."

"GÜÇ DENGEMİZİ TARTACAĞIZ"

"Ambians olarak psikolojik baskısı olmayacak. Aynı zamanda maç kaybetmesine rağmen, farklılıkları var. Oyun olarak, oyunmcuları iyi bir takım. Onların ve bizim ne oynayacağımız çok önemli. Seyirci açısından çok baskı olacağını düşünmüyorum. Tabii ki destek olacaktır. Oyun olarak rahat maç olmayacak. Teknik ve hızlı oyuncuları var. Biz buna hazırız. Sonucun ne olacağını bilmiyoruz. Güç dengemizi tartacağız. Bütün oyuncuların kendini gösterme şansı olacak. Ekonomik olarak, başarı olarak iyi bir çizgisi olan Monaco, 1 vites geri düşmesine rağmen iyi durumda. Güzel bir maç oynanmasını bekliyorum. İyi bir maç oynayacağız."