31 Ekim 2017, 17:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda yarın akşam oynanacak Monaco maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki Monaco maçı öncesi sürpriz bir karar aldı.

İşte Şenol Güneş'in açıklamaları;

"Onları az da olsa tanıyoruz. Zor bir maç oynayacağız. Bireysel olarak çok iyi oyuncuları var. Grupta en iyi oyuncuları olan takımla oynayacağız. Birincilik için favori gösterilen bir takımla oynayacağız. Takım olgusu bakımından son 2 maçta iyi oynadılar. Bütün zorlukları aşabilecek gücümüz var. Önce kazanmak istiyoruz. Olmazsa beraberlik de iyi. İyi kapanıp hızlı çıkan oyuncuları var. Umarım düşündüğümüz gibi oynar maçı kazanırız."

"Caner Erkin kadroda olmayacak" 

"Önceki maçlarda aldığımız puanlara bakmadan bu maça çıkacağız. Puan üzerinden gitmeyeceğiz. Beraberliğe oynamak da hücum yapmak da risklidir. Yeri geldiği zaman savunma yeri geldiği zaman hücum yapacağız. Yarın güzel bir test maçı olur bizim için. Rakibi de düşünerek kendi oyunumuzu oynayacağız. Mustafa Pektemek, Orkan ve Caner Erkin yarın kadroda olmayacak. Bir sakatlığı yok, burada kararları ben veririm."

"Bordeaux maçı 11'i ile çıkacaklar"

"Maç rahat geçince keyif alıyoruz. Zor bir maç, iyi bir takım. Seyircinin tabii ki etkisi olacaktır. Rakibin de çok dinamik oynamasını bekliyorum. Yabancı gazeteciler hep geliyor. Sizin işinizi elinizden almasınlar yeter. Üst seviyede yarış Şampiyonlar Ligi. Umarım yabancı gazeteciler Türkiye'de keyifli futbol seyrederler. Bunun da ülkenin tanıtımına katkısı olacak. Büyük ihtimalle Bordeaux maçı ilk 11'i ile çıkacaklar."

"Dünya Kupası'na gitmemizden rahatsız olanlar dönüşte bizi karşıladı"

"2002'de Dünya Kupası'na gitmemizden rahatsız olanlar, dönüşte bizi karşıladı. Umarım yarın da öyle olur. Kazansak da kaybetsek de iyi niyetle, samimiyetle mücadele ettik. Biz her maça ciddi olarak çıkıyoruz. Yarın da maçı kazanmak istiyoruz. Göztepe maçına da bu hedefle çıkacağız. Saygısızlık olmadıktan sonra her türlü eleştiri ve yorumlara açığım."