07 Aralık 2017, 02:08

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 2-1 kazanılan Red Bull Leipzig maçının ardından NTV Spor canlı yayınına bağlandı ve açıklamalarda bulundu.

Kırmızı Çizgi programına bağlanan Orman, Şampiyonlar Ligi'nde lider olarak gruptan çıkmalarını değerlendirdi. İşte Fikret Orman'ın maçın ardından yaptığı açıklamalar...

''BU GURURU YAŞIYORUM...''

Özellikle Almanya'da böyle bir galibiyeti almak, buradaki ve Türkiye'deki insanlarımızı mutlu edebilmenin gururunu yaşıyorum. Beşiktaş Başkanı olarak geldiğimiz günden bu günü değerlendirecek olursak bu kadar alın teri döktüğümüz bir şeyin başarıya ulaşması çok mutlu edici bir şey.

''CHELSEA ÇIKMA İHTİMALİ VAR''

İyi bir kura çekelim, iyi bir takımla bir adım daha atalım. Ondan sonra Allah Kerim diyelim. Çok havalara girip final oynayacağız falan demek istemiyorum. Şimdi son 16'ya girdiğimizde çok değerli takımlar var. 300-500 milyon euro bütçeli takımlar var. Ayrıca burada ayrı motivasyonla oynuyorlar Her oynayan oyuncu, kendi kariyerini de düşünüyor. Atmak tutmak çok kolay ama işin gerçeği öyle değil. Şimdi en önemlisi çekeceğimiz takımın şansı. İnşallah iyi bir kura çekeriz. İyi kura nedir bilmiyorum. Aklımda belli bir takım yok ama Chelsea'nin %28 bize çıkma ihtimali varmış. Bizim hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

''HER ŞEYİ BİRLİKTE YAPTIK''

Battı mı denilen bir camiayı toparlamak çok zordu. Çok iyi profesyonellerle çalışıyoruz. Hiçbir zaman camiasından ve takımından şüphe etmeyen taraftarımız var. Her şeyi birlikte yaptık. En önemlisi, iyi niyetli, spor ahlakı olan bir ekibiz. Kimseye yukarıdan bakmayız. İşimizi iyi yapmaya çalışıyoruz sadece. Biz öyle bir çıta koyduk ki, taraftarlar doymuyor artık. Onu istiyorlar, bunu istiyorlar, biz de yapmaya çalışıyoruz. Onları mutlu etmeye çalışıyoruz.

''2000 YILINDA GALATASARAY'DAN SONRA...''

Galatasaray'ın 2000 yılında aldığı başarı çok önemli. 2000 yılından bu yana bu başarının tekrarlanmaması kulüplerin suçu değil, yöneticilerin suçu. Hep beraber daha iyi işlere imza atabilirdik. Buna Beşiktaş da dahil. Leipzig, 2008 yılında kurulmuş bir takım baktığınız zaman. Kimseyi aşağı çekmememiz lazım. Beraber yukarıya çıkacağız. Bu sadece takımların görevi değil, federasyonun, televizyonların da görevidir.