02 Mayıs 2016, 13:19

Fenerbahçe'de Alper Potuk gündemi dair açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’deki 3. sezonunu tamamlamak üzere olan Alper Potuk, forvet arkası sistemin parlayan yıldızlarından biri durumunda. Hücum organizasyonlarındaki hırsı, hızı ve yaratıcılığıyla fark yaratan; gol ve asistleriyle takımın puan kazanmasında önemli rol üstlenen 26 numara sezonu değerlendirdi.

"PEREIRA, SOL AYAĞIMI GELİŞTİRMEM İSTEDİ"

"Daha iyi bir sezon geçiriyorum. Bunu da çok çalışmaya bağlayabiliriz. Hocamız sezon başında geldiğinde benden özellikle sol ayağımı geliştirmemi istedi. Sol ayağımla çok sık orta ve şut çalıştım. Şimdi kendisi de sol ayağımın ne kadar geliştiğini söylüyor."

"FENERBAHÇE-GALATASARAY FİNALİ ZEVKLİ OLUR"

Kupa maçında çok büyük bir avantajla döndük Konya’dan. Seyircimizin önünde turu geçeceğimize inanıyorum. Galatasaray’da avantajlı döndü Rize’den. Olası Fenerbahçe-Galatasaray finalinin çok zevkli bir maç olacağını düşünüyorum. İnşallah Türkiye Kupası’nı iyi bir oyun ve iyi bir skorla almak istiyoruz."

"EURO 2016'DA FİNAL"

"Milli takım olarak zor bir gruba düştük. İlk maçımız Hırvatistan’la. O maça moralli başlarsak, yani mağlubiyet almadan galibiyet veya en kötü beraberlikle başlarsak gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Finaller görmek istiyoruz. Çeyrek final, yarı final, final…"