18 Ekim 2017, 15:15

Fenerbahçe'nin Zenit'ten transfer ettiği Brezilyalı futbolcu Giuliano, Galatasaray derbisi hakkında konuştu.

Fenerbahçe'nin önemli futbolcularından Giuliano, Galatasaray derbisiyle ilgili olarak NTV Spor'a açıklamalarda bulundu.

"GALATASARAY İYİ GİDİYOR AMA..."

Galatasaray'ın iyi başladığını söyleyen Giuliano "Derbilerde favori olmaz. Derbilerde belirleyeci her zaman anlar olur. Galatasaray ligde iyi gidiyor. Onların karşısında biz olacağız. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Dengeli bir maç bekliyorum. Umarım kazanan taraf biz oluruz." dedi.

"JOSEF'İN GALATASARAY'A ATTIĞI GOL..."

Josef de Souza'nın geçen sene Galatasaray'ı yendikleri maçta attığı gol ve daha önce Galatsaray - Fenerbahçe derbisi izleyip izlemediği sorulan Giuliano "Bu derbinin tarihini biliyorum. Daha önce hiç bu derbiyi 90 dakika izlemedim. Maç özetlerini izledim. Bu bir dünya derbisi. Biz de bu derbiye çıkacağız. Çok büyük bir derbiye çıkacağız. Josef de Souza hala Galatasaray'a attığı golle hatırlanıyor. İnsanlar Josef'i gördüklerinde hala o golü söylüyorlar." açıklamasını yaptı.

"GALATASARAY'A KARŞI ELİMDEN GELENİ..."

Taraftarların "Galatasaray'a karşı gol sözü versin" mesajları üzerine konuşan Giuliano "Galatasaray'a karşı elimden geleni yapmaya çalışacağım. Gol atmam önemli değil. Başkası da atsın ben çok mutlu olurum. Çünkü kazanmak her şeyden önemli." diye konuştu.

"GALATASARAY - FENERBAHÇE DÜNYADA 3. SIRADADIR"

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbinin dünyadaki durumuyla görüşü sorulan Giuliano "Galatasaray - Fenerbahçe derbisi dünyanın en büyük 5 derbisinden biri. Bana göre 1 numara Real Madrid - Barcelona derbisi. Brezilya'da Gremio - Internacional maçlarını yaşadım. Hepsini düşündükten sonra Galatasaray - Fenerbahçe derbisini 3. sıraya koyuyorum." dedi.

Sahada görev yapmaya sevdiği pozisyonla ilgili görüşü istenen Brezilyalı isim "İkinci forvet olarak oynadığım zamana kendimi daha iyi hissediyorum. Ama her bölgede elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Zenit'te oynadığım sezon şu an oynadığımdan daha farklı bir pozisyonda oynuyordum. Sahada nerede oynarsam oynayayım, ceza sahasına girmeye çalıştım her zaman." diye konuştu.

Brezilya Milli Takımı'na çağırılmamasıyla ilgili konuşan Giuliano "Brezilya Milli Takımı'nda rekabet çok fazla. Milli takıma girmek son derece zor. Son listede adım yoktu. Ama bu demek değildir ki bundan sonra kadroda olmayacağım." ifadelerini kullandı.

Roberto Mancini ile ilişkisi sorulan Giuliano "Zenit'te Mancini ile teknik olarak zorluk yaşadım. Tercih ettiği oyuncular farklı oldu. Futbolda adaletten söz etmek zor. İyi bir dönem geçirdiğimi düşünüyorum. Benim karakterime uygun bir kulübe geldim." açıklamasını yaptı.

Mircea Lucescu ve Aykut Kocaman'la ilişkileri sorulan Giuliano "Lucescu beni takımında görmek istediğini söyledi. Kariyer gelişimimde önemli isimlerden biri oldu. Aykut Kocaman ile çok iyi bir ilişkim var. Diyaloga her zaman kapısı açık. Her oyuncudan en iyisini almaya çalışıyor." dedi.