10 Kasım 2017, 10:55

Fenerbahçe'de istifanın eşiğinden dönen Aykut Kocaman, antrenmanlara çıkmasının ardından yardımcılarıyla gündem toplantısı yaptı.

48 saatlik krizin ardından F.Bahçe ile yola devam eden Aykut Kocaman yaşananları kurmaylarıyla değerlendirdi

1- "Osmanlı maçında yenilen son dakika golü sadece takım için acı olmadı, mükemmel oynayan Volkan Demirel'in de tüm emeğini çöpe attı"

2- "Hepimiz yıprandık ve yorulduk... Takımın skoru bulduktan sonra onu koruma psikolojisine girmesi, en büyük sorunumuz. Bunu çözeceğim"

3- "Kalan altı maçımızda puan kaybı yaşamamamız gerek. İkinci yarıda daha da umutlu olmak istiyorsak devreyi 35 puanla kapatmamız şart"

TAKIMI AYAĞA KALDIRMAK İÇİN ASIL GÖREV BANA DÜŞÜYOR, BUNU BAŞARACAĞIM

Fenerbahçe'de geçtiğimiz Cumartesi günü 90. dakikada yenen golle 1-1 biten Osmanlıspor maçının bitiş düdüğü ile yaşanan kriz, Salı günü teknik direktör Aykut Kocaman'ın Samandıra'da idmana çıkması ile son buldu...

Ancak bu 48 saatlik kriz sürecinde yaşananlar; yönetimi, Aykut Kocaman'ı, futbolcuları ve camiayı bir hayli üzdü. Kocaman'ın yaşananların ardından yardımcılarıyla yaptığı toplantıda, takımın içinde bulunduğu durum ve çıkış yollarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunduğu bildirildi.

TÜM EMEKLERİMİZ BİR DAKİKADA ÇÖP OLDU

Kocaman'ın bu toplantıda özellikle Osmanlıspor karşısında kaybedilen 2 puandan çok o akşam kalede müthiş bir performans sergileyen Volkan Demirel'e üzüldüğü öğrenildi. Tecrübeli çalıştırıcının yardımcılarına, "6 maç sonra görev verdiğimiz Volkan, yenilen gole kadar çok iyi bir oyun sergiledi. Açıkçası o golü yediğimiz an takıma üzüldüğüm kadar hatta daha fazla Volkan'a üzüldüm. Son zamanlarda idmanlarda oldukça iyi bir Volkan vardı. Çok çalışıyor, ondan fazlasıyla memnunum" dediği kaydedildi.

BU DURUMUMUZUN ÇARESİNİ BULACAĞIM

Osmanlıspor maçı sonrası kendi psikolojisinin de iyi olmadığını, hatta yaptığı açıklamada bunun etkisinin büyük olduğunu kabul eden teknik direktör Aykut Kocaman, yaşanan kötü durumdan çıkmak için en büyük payın kendisine düştüğünü kabul edip, ekibine, "Takımın içinde bulunduğu bu tablonun çözümünü bulacağız. Oyuncularım ve ben kısacası hepimiz psikolojik olarak yıprandık. Öne geçtikten sonra otomatik olarak skoru koruma içgüdüsüyle hareket edilmesi bu takımın en büyük sorunu. Bu dezavantajı ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bunu düzeltecek kişi benim ve üzerime düşeni yapacağım" diyerek moral aşıladı.

HEDEFİ 35 PUANLA İLK DEVREYİ TAMAMLAMAK

17 puanlı Fenerbahçe'de gözler şimdi kalan 6 maça çevrildi. Teknik heyetin hedefi 6'da 6 yaparak ikinci devreye 35 puanla girilmesi. Geri dönüşünün ardından bazı futbolcularla kısa sohbetler yapan Kocaman, "İlk yarıyı 35 puanın altında kapatırsak, şampiyonluk iddiasından söz etmek oldukça zor olur. Ligin üçte birlik bölümü geride kaldı ve bu süreçteki performans hepimizi yıprattı. Yeniden ayağa kalktık demek için devreye 35 puanla girmek zorundayız" diye konuştu. Aykut Kocaman, milli takımlarda olan futbolcularının da dönüşü ile birlikte takımla yapacağı toplantıları artıracak. Sivasspor maçına kadar toplantılar sürecek.