03 Şubat 2018, 21:57

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçının ardından hakem Mete Kalkavan ile ilgili sert ifadeler kullandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig'de 2-2 sona eren Gençlerbirliği maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Aykut Kocaman, maç sonunda yaptıkları iki basit hatadan yedikleri gollere dikkat çekerken, maçın hakemi Mete Kalkavan'ı da sert bir dille eleştirdi.

Kocaman ilk olarak maçın değerlendirmesini yaparken, ''Nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum artık. Bu sezona damga vurdu. Sağdan soldan savunma arkası geçişleri doğru bir şekilde yapmaya başladık. İki tane direkten dönen top. Bir yerleşim hatasından kaynaklanan duran toptan, karşı atak ve sezon klasiği halinde kalemizde gördük topu. İkinci yarı golle başladık, Çok güzel gol attı Alper. Öne geçmeyi de başardık. Her şey çok güzel giderken, olmayan bir faul ve kalemizde golü gördül. Bu kadar pozisyon, doğru oyun, iyi oyun, sonra da yeteri kadar atamazsan sonuçta kaçınılmaz son geliyor. Bu sene kaçıncı oldu artık, saya saya tekrarlamaktan bıktım artık'' dedi.

''HAKEMLERE SÖYLÜYORUZ, KASITLI YAPIYORLAR...''

Hakem hakkında da konuşan Aykut Kocaman, ''Hakem tarafını da söylemek lazım. Giresunspor maçında da söylemiştim. Maç boyunca 1. dakikadan itibaren, sakatlık bahanesi mi diyelim bilmiyorum ama Gençlerbirliği bunu kullanacak zaten. Ben hakem tarafından söylüyorum. Hakemlere söylüyoruz bu kasıtlı, ritimi düşürmek için yapılıyor ama anlatamıyoruz'' dedi.

Giresunspor maçını hatırlatan Aykut Kocaman ''Açıkçası Giresun maçındaki hakem, bir önceki maçın intikamını alıyor demeyelim ama, daha 1. dakikada sarı kart gösterdi Oğuz'a... Bu işi bu tarafa getirmek niyetinde değilim ama bunları söylemek zorundayım'' şeklinde konuştu.

''METE KALKAVAN MEYDAN OKUYOR, BEDEN DİLİ GÖSTERDİ''

Mete Kalkavan'ı da eleştiren Aykut Kocaman ''Mete Kalkavan'ın beden dili şunu gösteriyor, meydan okuma. Tebrik ediyorum. Bunu yapsınlar, ezdirmesinler ama aynı davranışları diğer yerlerde de yapsınlar. Maçı belli bir yerden belli bir yere çevirebiliyorlar. İkinci golde de olmayan bir faul ile beraberlik geldi'' ifadelerini kullandı.

''BAŞAKŞEHİR'İ DE BEŞİKTAŞ'I DA YENMEMİZ LAZIM''

Başakşehir ve Beşiktaş'ı yenmeleri gerektiğini söyleyen başarılı teknik adam ''Çok değerli iki puan yitirdik. Bu saatten sonra Medipol Başakşehir'i de Beşiktaş'ı da yenmemiz gerekiyor. Sahada bunu başaracak gücümüz var. Başka nedenlerden dolayı. Başakşehir'i de saha içi organizasyonlarımızla yenecek güçteyiz ama sonrasını göreceğiz'' dedi.