24 Ocak 2014, 09:14

Erman Toroğlu, bugünkü köşe yazısında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a sert ifadelerle yüklendi.

Sabah Gazetesi yazarı Erman Toroğlu, gazetenin bugün tarihli baskısında yer alan yazısında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a sert ifadeler ile yüklendi. Fenerbahçe'de yapılan kongreden önce, Mehmet Ali Aydınlar'ın vefat eden oğlu hakkında bazı ifadeler kullanan Yıldırım'ı 'kızı ile çektirdiği fotoğrafı' kullandığını iddia eden Toroğlu, " Bir insanın Atatürk'ten bahsedebilmesi için öncelikle askerliğini yapması gerekir." dedi.

İŞTE TOROĞLU'NUN YAZISINDAN DİKKAT ÇEKEN BÖLÜMLER

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar'ın -Allah rahmet eylesinvefat eden çocuğunun üzerinden prim yaptığını söylemişti, "Üzülecek bir durum yok çünkü numara yapıyor. Alenen evlat acısı üzerinden sömürü yapıyor. Biz yemiyoruz bu numaraları" demişti. Şimdi aynı Aziz Yıldırım maşallah, Allah uzun ömürler versin çok da güzel olan kızını kucağına alarak tenkit ettiği olayın daha da tehlikelisini sömürü olarak kullanmıyor mu? İkide bir yargıyı, hakimleri, savcıları eleştiriyor. Aynı Aziz Yıldırım, ben Telegol'de tenkit yaptığımda "Yargıyı küçük düşürüyor" diye beni ve o ekibi savcılığa şikayet etti. Gittik ifade verdik. Aynı Aziz Yıldırım şimdi Atatürk'ü dilinden düşürmüyor. Zaten insanlar sıkışınca Atatürk'ten bahsediyor. Bir insanın Atatürk'ten bahsedebilmesi için öncelikle askerliğini yapması gerekir.

Şerefli Türk ordusunda askerlik yapmamak için yıllar önce İzmir Hava Hastanesi'nden 'kalça çıkığım var' diye sahte çürük raporu alacaksın, (Raporu almadan önce Düzcespor'da futbol oynayacaksın), sonra da Atatürkçü kesileceksin. (Üstelik kalça çıkığı doğuştan olan rahatsızlıktır) Sonra da bakacaksın bu işten dolayı ipliğin pazara düşecek, bu sefer bedelli askerlik çıkacak. 60 yaşında bedelli askerlik parası yatırıp askerlikten yırtacaksın. Aziz Yıldırım, Türk ordusunu ve Atatürk'ü çok düşündüğü, çok sevdiği için yaptığı iki eylemle iki defa askerlik yapmış oluyor. Ondan sonra da posterinin önünde Atatürk'ün adını ağzına alıyor. Acaba o posterdeki Atatürk bir canlansa Aziz Yıldırım için ne düşünür, ne yapar bilemiyorum... "

*Yazının tamamını Sabah Gazetesi'nde bulabilirsiniz.