07 Şubat 2015, 23:19

Sakarya Pamukova Stadı'nda oynanan maça kavga damgasını vurdu.

Sakarya Süper Amatör A Grubunda Pamukova Stadı'nda oynanan Pamukova Gençlergücü - As Akyazıspor karşılaşmasının uzatma dakikalarında ev sahibi Pamukova Gençlergücü beraberlik golünü bulunca As Akyazısporlu futbolcular Pamukova Gençlergücü futbolcuları ile karşılaşmanın hakemine saldırdı. Dakikalarca süren kavgada iki futbolcu yaralandı. Saldırıya uğrayan karşılaşmanın hakemleri Suat Güz- Erdi Öz- ve Semih Kahraman As Akyazısporlu futbolculardan kendilerini darp ettiği iddiası ile şikayetçi oldu.

Sakarya Süper Amatör Küme A Grubunda Pamukova Stadında oynanan Pamukova Gençlergücü-As Akyazıspor karşılaşmasının 4'ncü dakikasında konuk ekip As Akyazıspor'dan Ercan ikinci sarıkarttan kırmızı kartla oyun dışında kalınca As Akyazıspor futbolcuları ve teknik heyeti uzun süre karşılaşmanın hakem Suat Güz’e itirazda bulundu. Karşılaşmayı 10 kişi sürdüren As Akyazıspor ikinci yarının 60'ncı dakikasında Taha’nın golü ile 1-0 öne geçti. Golden sonra topu oyuna geç soktuğu için karşılaşmanın orta hakemi Suat Güz’den uyarı alan As Akyazıspor kalecisi Uğur daha sonra sarı kart gördü. Keleci Uğur yine oyunu yavaşlatmaya dönük hareketlerini tekrarlayınca 89'ncu dakikada ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

Karşılaşmanın hakemi 6 dakikalık uzatmaları gösterdikten iki dakika sonra 90+2 de Pamukova Gençlergücü Kerem ile beraberlik golünü bularak skoru 1-1 yaptı.  Bu golden sonra önce tribünler karıştı. Daha sonra As Akyazısporlu futbolcular ile Pamukova Gençlergücü futbolcuları arasında yumruklar ve tekmeler havada uçuştu. Pamukova Gençlergücü'nden Burak rakibinin kafa darbesi ile kanlar içinde kalırken, yine Pamukova Gençlergücü'nden Kamil rakibinin tekmesiyle yere yığıldı ve gözünden yaralandı.

Karşılaşmanın orta hakemleri Suat Güz- Erdi Öz- Semih Kahraman maçı tatil etmek için soyunma odasına giderken onlar da As Akyazsporlu futbolcuların saldırısına uğradı. Polisler öfkeli futbolculardan hakemleri adeta kaçırdılar. Hakemler As Akyazısporlu futbolculardan şikayetçi oldu.