08 Aralık 2017, 18:41

Bosna Hersek Futbol Federasyonu yetkililerinin, milli takım için Fatih Terim ile görüşmesi, ülke basınında geniş yer buldu ve adeta 'ti'ye alındı.

Bosna Hersek Futbol Federasyonu yöneticileri, Fatih Terim'i milli takımın başına getirme düşüncelerini gerçekleştirmek için İstanbul'a adeta çıkarma yaparak, görüşme gerçekleştirdiler. Bir dönem Galatasaray'da forma giyen Bosna Hersekli eski futbolcu Tarık Hodzic'in aracılığıyla ayarlanan ve Bosna Hersek Federasyonu'nda stratejik danışman görevinde bulunan Galatasaray'ın eski oyuncularından Zvjezdan Misimovic'in de yer aldığı görüşme Bosna basınında geniş yer buldu. Bosna medyası durumu sert şekilde eleştirdi.

"TERİM EN AZ 2 MİLYON EURO MAAŞ İSTİYOR"

Bosna basınından çıkan haberde, Fatih Terim'in Bosna Hersek Milli Takımı için hayal olduğunu bu görüşmenin gerçekçi olmadığının altını çizilerek, "Verilen uçak paraları ve otel paralarına yazık" vurgusu yapıldı. "Terim 2 milyon eurodan az paraya gelmez böyle bir para nerede?" sorusu sorulan haberde Misimoviç ile Kajtaj'ın İstanbul Boğazı'nı gezip Üsküdar'da çay içip, kebap yiyeceği ve Bosna Hersek'e eli boş döneceği iddia edildi.

"TERİM Mİ, SEEDORF MU, PROSINECKİ Mİ?"

Haberin devamında, "Böylesine bir fiyat oldukça yüksek ve anlamsız. Boşuna uçak bileti masrafı yapıldı, paralar harcandı. Boğaz, Sultanahmet, Üsküdar, Türk çayı, kebap baklava ama sonuç yok. Terim olmadı ama bizim bir stratejimiz var mı? Robert Prosinecki, Vladimir Vermezovic, Igor Stimac, Radomir Antic, Ivica Osim, Clarence Seedorf gibi birçok farklı isim listede. Yeni gelecek ismi ilk yenilgide eleştirmeli miyiz yoksa uzun süre beklemeli miyiz? Kesinlikle bir planımız yok ve ne yapacağımızı bilmiyoruz." diyerek federasyon yetkilileri sert şekilde eleştirildi.

Bu arada Terim'in finansal durumunu karşılayamayacaklarını söyleyen Tarık Hodzic de "Federasyon, Fatih Terim gibi uluslararası çaptaki bir teknik direktörün finansal olarak ödemesini yapamaz ama tecrübeli çalıştırıcının görevi kabul etmesine neden olacak kaliteli bir takımımız var" diye konuşmuştu.