30 Eylül 2017, 22:31

Galatasaray Teknik Dşrektörü Igor Tudor, Kardemir Karabükspor maçının ardından hakemlerle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Maçın ardından ilk olarak hakemlerle ilgili konuşan Igor Tudor, "Türkiye Ligi'nde enteresan, komedi filmlerinde olacak penaltı kararları var. Yine onu gördük. Kimse yanlış anlamasın, bunu sadece Galatasaray için söylemiyorum. Her hafta ilginç penaltı kararları oluyor. Hakem Komitesi, oturup konuşmalı, neler değişmeli, bunu değerlendirmeliler. Sadece Galatasaray için konuşmuyorum. İnsanların gözünde kredinizi kaybediyorsunuz. İnsanlar 'Bakalım ne zaman penaltı verilecek?' diye düşünmeye başlıyor. Havuza atlar gibi atladı, penaltı çaldı. Tribünde en üstte oturan 10 yaşındaki çocuk bile penaltı olmadığını anlar. Şimdi rakip takımlar, oyuncularına 'Ceza sahasına girdiniz mi kendinizi atın' diyebilirler. Bunu takımım için söylemiyorum, her hafta bunlar oluyor." dedi.

Galibiyetle ilgili konuşan Tudor, "İlk yarı 2, 3, 4 gol bulabilirdik. O pozisyonlar girdik ama futbol olarak bizim seviyemizde değildik. İkinci yarıda yaptığımız ufak tefek değişikliklerle daha iyi oynadık ama maçı bitirecek golü bulamadık. Anlamsız penaltı ile maç 2-2 oldu. Son dakikada anlamlı bir gol bulduk. Bu tip goller, takımın morali için çok faydalı olur. 90 dakikaya bakıldığında kazanmayı hak eden, üstün bir Galatasaray vardı." diye konuştu.

"Fenerbahçe maçı yaklaşıyor, hakemle ilgili endişeniz var mı?" sorusuna yanıt veren Tudor "Galatasaray'ın hocasıyım, Karabükspor maçından çıktık. Hafta boyunca Karabük'e odaklanmam gerekiyordu. Devamlı kulüpten 2-3 kişi bana hakemlerle ilgili konuştu, üzerlerinde baskı olduğunu ve dikkat etmemiz gerektiğini söylediler. Ben ise onlara bunu düşünmemiz gerektiğini söyledim. Ancak baktığınızda onlar haklı çıktı. Ben teknik adam olarak hakemleri değil rakibi düşünmeliyim." açıklamasını yaptı.