22 Ekim 2017, 22:33

Galatasaray'ın en büyük gol silahı Gomis, Fenerbahçe ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Harika bir taraftar önünde oynadıklarını vurgulayan Gomis, "Çok iyi bir maçtı, tribünlerdeki atmosfer harikaydı, Fenerbahçe taraftarının da maça gelmesi harikaydı. Daha önce böyle bir atmosfer görmedim. Umarım tüm taraftarlar, evine iyi şekilde döner. Takım olarak bugün beklentiyi karşılayamadık, yine de 1 puan aldık ve yenilmezliğimizi sürdürüyoruz" dedi.

"Çakır'a gittim ve dedim ki..."

Cünyt Çakır ile arasında geçen diyaloğu da anlatan Gomis, "Penaltı olduğu çok belliydi, çok kızdım. Taraftarlar da çok kızdı. Hakeme gittim ve oyunu iyi yönlendirmesi gerektiğini söyledim. O penaltı olsaydı oyunun yönü farklı olurdu. Hakeme söylediğim bir şey vardı; "Biz her gün çalışıyoruz, senin de daha fazla çalışman gerekir. Maçı kazanmak için sahaya çıktı ve penaltı olsaydı, golü atmış olacaktık. Lig uzun bir süreç ve daha iyisini yapmak zorundayız" dedi.

Muslera: "Kartlara bakmak lazım"

Galatasaray'ın kaptanı Muslera ise " Bakıldığı zaman maça iyi başladık, Ndiaye ve Fernado ile pozisyon da bulduk, Gomis ile kaçırdığımız goller de var. Sarı kartlar var, bunlar adil mi bakmak lazım.Çok pozisyon bulduk, baskıları doğru yerde yaptık. Fenerbahçe'ye karşı 10 kişi kaldık defans yapmak zorunda kaldık'' diye konuştu.