21 Kasım 2017, 11:58

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV ekranlarında Boşnaklar için söylediği iğrenç sözleri sonrası Beyaz TV ve Sabah'tan kovuldu.

Rasim Ozan Kütahyalı çalıştığı Beyaz TV ve Sabah gazetesinden kovuldu. 

MHP milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın tepki çeken sözlerinin ardından Beyaz TV'nin sahibi Osman Gökçek'i arayarak Kütahyalı'nın ekrandan alınmasını istemişti. Daha sonra Beyaz TV önüne gelen Boşnaklar bu durumu protesto ederek Rasim Ozan'a büyük tepki göstermişlerdi.

BEYAZ TV İLE YOLLARI AYRILDI

Derin Futbol programının açılışında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ertem Şener, "Bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda, bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırdık." diyerek Rasim Ozan Kütahyalı'nın kovulduğunu söyledi.

SABAH'TAN DA KOVULDU

Yaşanan gelişmeler nedeniyle Rasim Ozan Kütahyalı'nın Sabah gazetesindeki köşe yazılarına da son verildiği öğrenildi.

RTÜK'TEN BÜYÜK CEZA GELİYOR

Bu iğrenç sözler sonrası RTÜK'te Rasim Ozan Kütahyalı için toplandı.Bu toplantı sonrası Beyaz TV'ye rekor bir cezanın verilmesi bekleniyor.

RTÜK üyesinden açıklama:

RTÜK'ün CHP'li üyesi İlhan Taşcı yaptığı açıklamada; "Boşnakları aşağılayan, kişilerin onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikteki söylem kabul edilemez. Söz konusu programda çok açık nefret ve ırkçı bir dil var" dedi.