16 Ağustos 2018, 12:43

İstanbul Sütlüce'de temel kazısı sırasında çöken binanı sahibi Mesut Ertürk, futbolcu Arda Turan'a sitem etti. Çöken binanın hemen yanında Arda Turan'a ait bir otel inşaatı bulunurken, çökmeye bu binanın sebep olduğu iddia edilmişti.

İstanbul Sütlüce'de temel kazısı sırasında çöken binanı sahibi Mesut Ertürk, futbolcu Arda Turan'a sitem ederek "Arda'dan bir telefon bekliyoruz. Olayların sulh yoluyla çözülmesini istiyoruz. Ancak bizim yanımıza gelmezse dava açma yoluna gideceğiz" dedi.

Sütlüce'de temel açma çalışması sırasında çöken binanın çevresindeki riskli binalarda yaşayan mahalle sakinleri 'unutulduklarını' belirterek yetkililere tepki gösterdi.

Yıkımın yaşandığı Fuadiye Sokak'taki vatandaşlar evlerindeki mühürlerin kaldırılmasının ardından yetkililerin kendilerine ulaşmadığını söyledi.

Çökme sonrası 10 santimetre kayan ve yıkılma tehlikesi bulunduğu için mühürlenen Fuadiye Sokak'taki Çetin Apartmanı'nın sakinleri ise binayı kısmen boşalttı. 10 dairenin bulunduğu binada, çökme olayının ardından 7 dairede yaşayanlar taşındı. Binada sadece üç dairede kiracı kalıyor, diğerleri taşındı.

Suçlamaların ardından Beyoğlu Belediyesi şu açıklamayı yapmıştı: "Yoğun yağış sonrasında toprak şişmiş ve istinat duvarı patlamış. Yandaki otel ruhsatlı bir inşaat. Arda Turan'a ait. Çökmeye bu inşaatın neden olup olmadığı bilinmiyor, inceleme sürüyor."