18 Ağustos 2016, 18:25

Rio Olimpiyat Oyunları'nda milli tekvandocumuz Servet Tazegül’ün çeyrek final maçı ne zaman? sorusuna istinaden Servet Tazegül’ün çeyrek final maçının tarihini ve Servet Tazegül çeyrek final maçı öncesi gelişmeler haberimizde.. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda tekvando kategorisinde gurur kaynağımız Servet Tazegül bugünki maçında rakibini ezici bir üstünlükle yenerek çeyrek finale yükseldi. Peki Servet Tazegül rakibini kaç kaç yendi?, Servet Tazegül kimdir?. İşte yanıtları ve geçtiğimiz Olimpiyat oyunlarında ülkemizde altın madalya getiren Servet Tazegül ile ilgili son dakika gelişmeler haber7.com'da..

Rio Olimpiyat Oyunları'nda milli tekvandocumuz Servet Tazegül’ün çeyrek final maçı ne zaman? sorusuna istinaden Servet Tazegül’ün çeyrek final maçının tarihini ve Servet Tazegül çeyrek final maçı öncesi gelişmeler haberimizde.. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda tekvando kategorisinde gurur kaynağımız Servet Tazegül  maçında rakibini ezici bir üstünlükle yenerek çeyrek finale yükseldi. Peki Servet Tazegül rakibini kaç kaç yendi?, Servet Tazegül kimdir?. İşte yanıtları ve geçtiğimiz Olimpiyat oyunlarında ülkemizde altın madalya getiren Servet Tazegül ile ilgili son dakika gelişmeler haber7.com'da..

SERVET TAZEGÜL RAKİBİNE ŞANS TANIMADI

Dünya Tekvando sahnesinin Messi’si olarak tanınan Servet Tazegül ilk karşılaşmasına çıktı. Çin Halk Cumhuriyeti’nden rakibi karşısında 14-1 gibi büyük bir üstünlük kuran Servet Tazegül teknik üstünlükle adını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena’da yapılan tekvando müsabakalarında milli tekvandocu Servet Tazegül, ilk tur maçında karşılaştığı Şilili Ignacio Morales’i 14-1 yenerek, çeyrek finale adını yazdırdı.

Erkekler 68 kiloda mücadele veren Servet Tazegül branşının dünyada 3 numarası konumunda. Ancak Servet Tazegül son Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olarak tatamiye çıkıyor. Türkiye’nin en büyük altın madalya umudu olan Servet Tazegül’ün karşılaşmaları gün içinde devam edecek.

SERVET TAZEGÜL'ÜN ÇEYREK FİNAL MAÇI NE ZAMAN?

Servet Tazegül’ün çeyrek final maçı bugün saat 21.15’de başlayacak. Servet Tazegül Çeyrek Final maçında 2014 Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda yenerek altın madalya aldığı Alexey Denisenko ile karşılaşacak.

SERVET TAZEGÜL KİMDİR?

26 Eylül 1988'de Nürnberg'de doğan Servet Tazegül, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu Türk tekvandocudur. Kars'ın Arpaçay ilçesinden Batı Almanya'ya göç edenAzeri kökenli bir ailenin çocuğu olarak Nürnberg'de dünyaya geldi. 68 kiloda 2011 Dünya şampiyonu olmuştur. Ayrıca turnuvanın en değerli sporcusu seçilmiştir.

Servet Tazegül, 2008 Pekin Olimpiyatları erkekler 68 kg tekvando bronz madalya maçında Perulu rakibi Peter Lopez'i yenerek Olimpiyat üçüncüsü olmuş ve bronz madalya almıştır.

2012 Londra Olimpiyatları'nda sırası ile rakipleri Terrence Jennings, Hryhorii Husarov, Martin Stamper ile yaptığı 3 maçı kazanarak aynı kategoride İranlı Muhammed Bakiri Mutemed ile final maçına çıkmış ve maçı 6-5 kazanarak altın madalyanın sahibi olmuştur.

2014 Avrupa Tekvando Şampiyonası finalde Rus sporcu Aleksey Denisenko ile 10-10 berabere biten maçın sonucunda altın vuruşla kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Servet Tazegül 2014 yılının Ağustos ayında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından yapılan açıklamada 2016 Rio Olimpiyatları yolunda destekleyeceği, madalya vadeden 16 "altın" çocuğu arasında yer almıştır.