14 Aralık 2014, 15:01

Mersin İdmanyurdu taraftarları TFF ve hakemleri protesto etmek için yürüyüş düzenledi

Mersin İdmanyurdu taraftar grubu "kırmızı şeytanlar", Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve hakem hatalarını protesto etmek için yürüyüş düzenledi.

Mersin İdman Yurdu Taraftarlar Derneği üyeleri, Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçı öncesi, Tahkim Kurulu'nun, Murat Ceylan'a verilen 2 maç cezayı erteleme talebini reddetmesini ve hakemlerin verdikleri hatalı kararları protesto etmek için Forum AVM önünde toplandı.

Mersin İdman Yurdu Taraftarlar Derneği 2. Başkanı Hazar Yusuf Gökel, grup adına yaptığı açıklamada, Beşiktaşlı Mustafa Pektemek ile Fenerbahçeli Emre Belözoğlu'nun kart cezalarının ertelendiğini ancak Murat Ceylan için yapılan erteleme talebinin reddedildiğini anımsattı.

İstanbul takımlarına pozitif ayrımcılık yapıldığını savunan Gökel, bu ayrımcılığın Mersin İdmanyurdu'na gösterilmesi halinde takımlarının şampiyon olabileceğini belirtti.

Ligde iyi sonuçlar alan Mersin İdmanyurdu'na destek verilmesini isteyen Gökel, "Biz taraftar olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Anadolu takımlarına destek verilsin. Kulüplerimiz sahipsiz kalmasın" dedi.

Daha sonra gurup, Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören aleyhine sloganlar atarak Tevfik Sırrı Gür Stadı'na kadar yürüdü.