11 Aralık 2010, 15:28

TFF Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Bursaspor'a verdiği 2 maç seyircisiz oynama ile Bursasporlu futbolcu Volkan Şen'e verilen 2 maç men cezalarını onadı.

Bursaspor Kulübü'nün itirazı üzerine bugün olağanüstü toplanan Tahkim Kurulu, yapılan itirazları değerlendirip karara bağladı.

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Bursaspor Kulübü'nün, PFDK'nın kararına karşı yaptığı başvurunun incelendiği, yapılan müzakere sonucunda, ayrıntısı gerekçeli kararda açıklanmak üzere, PFDK tarafından Bursaspor Kulübü'ne Futbol Disiplin Talimatı'nın (FDT) 51/2. maddesi uyarınca verilen 2 resmi müsabakayı seyircisiz oynama cezasına yapılan itirazın reddi ile PFDK kararının oybirliğiyle onanmasına karar verildiği bildirildi.

Bursaspor Kulübü futbolcusu Volkan Şen için yapılan başvurunun da incelendiği kaydedilen açıklamada, ''Yapılan müzakere sonucunda, futbolcu Volkan Şen'e FDT'nin 37/3. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesi, cezanın infazının çift sarı kart görmesi nedeniyle oynamaması gereken ilk müsabakayı takiben başlatılması şeklindeki PFDK kararına karşı yapılan itirazın reddine, PFDK kararının oybirliğiyle onanmasına karar verilmiştir'' denildi.

BURSASPOR YÖNETİM KURULU ÜYESİ YAZICI: TFF TAHKİM KURULU'NUN YAPTIĞIMIZ İTİRAZIN REDDİNE DAİR KARARINI OLGUNLUKLA KARŞILIYORUZ VE SAYGI DUYUYORUZ

Bursaspor'un hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi avukat Öztürk Yazıcı, olaylı Beşiktaş-Bursaspor maçına ilişkin TFF Disiplin Kurulu'nun verdiği ''2 maç seyircisiz oynama'' cezası için TFF Tahkim Kurulu'na yaptıkları itirazın reddi kararını olgunlukla karşıladıklarını ve saygı duyduklarını söyledi.

Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta İstanbul'da oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından TFF Disiplin Kurulu'nun Bursaspor'a verdiği 2 maç seyircisiz oynama cezası üzerine tüm fiili ve hukuki nedenlerle ve gerçekten haklı olarak itirazları ile itirazlarının dayanaklarını TFF Tahkim Kurulu'na sunduklarını kaydetti.

Spor kamuoyunun da Bursaspor'un mağduriyeti konusunda görüş birliğinde olduğunu savunan Yazıcı, şunları söyledi:

''Ancak TFF Tahkim Kurulu bugün yaptığı toplantısında yapılan müracaatların reddine karar verdi. Bu kararı olgunlukla karşılıyoruz ve saygı duyuyoruz. Bursaspor Kulübü fair-play ruhunun Bursa'da ve tüm spor camiasında yerleşmesi için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm olanaklarını seferber edecektir.''