14 Ekim 2011, 15:48

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Kartalspor'un teknik direktörü Besim Durmuş, takım olarak ilk 5 haftada oynadıkları futbolun kamuoyuna olumlu mesaj verdiğini söyledi.

Konyaspor ile 16 Ekim Pazar günü karşılaşacak olan Kartalspor'un teknik direktörü Durmuş, ''İlk 5 haftadaki futbolumuz, hem bundan sonraki yapacaklarımız, hem oyuncularımız, hem de camiamız için önemliydi. Bu anlamda futbol kamuoyuna verdiğimiz mesaj çok olumluydu diye düşünüyorum. İnşallah bu pozitif havayı bundan sonraki maçlarda da devam ettirip kendimize hedef koyabilir ve ligi sağlıklı bir yerde bitirebiliriz'' dedi.

Durmuş, milli maçlar nedeniyle boş geçen haftayı hem iyi çalışarak, hem de dinlenerek geçirdiklerini belirterek, ''Düşüncemiz hem iyi futbol oynamayı devam ettirmek, hem de iyi futbolu puana dönüştürerek daha güçlü bir Kartalspor izlettirmek. Bizim adımıza her şey olumlu geçiyor, ileriye güvenle bakıyoruz. İnşallah daha güzel günler yaşayacağız'' ifadesini kullandı.

Altı gün içinde ilk 2'si deplasmanda olmak üzere birbirinden zorlu 3 maç oynayacaklarını anlatan Besim Durmuş, ''Pazar günü deplasmanda karşılaşacağımız Konyaspor'un iç saha galibiyeti bulunmuyor, onlar da bu karşılaşmayı kazanmak isteyecek. Ama bizim de güçlü bir yapımız var, iyi savunma yapıyoruz. İnşallah Konya'dan puan ya da puanlarla döneceğiz. Kartalspor olarak bu seneki hedefimiz, her maçta kazanacak kadar iyi oynamak, yaptığımız işten keyif ve zevk almak. Bunun karşılığında da Konya'dan olumlu sonuçla döneceğimize inanıyorum'' şeklinde konuştu.