19 Mayıs 2015, 17:27

Fatih Tekke, Fenerbahçe maçının ardından Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu'nun kendisini aradığı yönündeki söylentilere tepki gösterdi.

Trabzon'da yayınlanan Kuzey Ekspres Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Fatih Tekke,  "Trabzonspor'daki 1 haftalık gayri resmi görevimin ardından 2 sene boyunca beni arayan olmadı. Fenerbahçe maçı sonrası arandığım yönündeki söylentiler yalandır. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu beni arasaydı, telefona bakar mıydım, bilmiyorum. Haberim olmadan beni seçim malzemesi olarak kullananlar, zor duruma düştüklerinde de benim ismimi kullanmasınlar. O şapkadan kimseye tavşan çıkmaz" dedi.

"SADECE HAKAN ARIKAN VE MEHMET EKİCİ"

Trabzonspor'un büyük bir borç yüküyle mücadele ettiğini de vurgulayan Fatih Tekke, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Ancak oluşturulan kadronun başarılı olamayacağı ortada. Yapılan en olumlu hamle bana göre Hakan Arıkan transferidir. Bakıldığı zaman bir de Mehmet Ekici katkı veriyor. Bu çok üzücü bir tablo. Trabzonspor'un en büyük sorunu yalan. Bu söylediğim iyi anlaşılsın. Eğer samimiyeti yakalayabilseydik Trabzonspor için başarı da kaçınılmaz olurdu."

"BU İŞE TRABZONSPOR İÇİN BAŞLADIM!"

Fatih Tekke, Trabzonspor'u çalıştırıp çalıştırmayacağı konusunda ise şöyle konuştu:

"Benim teknik direktörlüğe başlama sebebim Trabzonspor'dur. Bir gün Trabzonspor'u çalıştırma fırsatını yakalayıp, hayal edilemeyenleri bile başaracağım. Bunu herkes görecek. Futbol oynadığım dönemde gerçekleştiremediklerimi teknik adamlığımda gerçekleştireceğim."