01 Ekim 2017, 22:28

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş ile berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Mücadeleyi değerlendiren Ersun Yanal, "Maçın başından itibaren kontrollü oynadık. Rakibimizin yeteneklerini kontrol etme konusunda çok iyi olduğumuzu düşünüyorum. Merkezden yediğimiz bir gol var ama Talisca'nın bireysel becerisi var. Savunmanın o şekilde yırtılmaması gerekirdi. Beşiktaş'ın bu becerisini konuşmuştuk. Sonunda bunu yaptık. Buna benzer bir gol yedik ama rakibibe başka bir pozisyon vermedik. Son 20 dakika rakibe pozisyon üstünlüğü sağladık. Sonradan giren Rodallega, Yusuf, Castillo, önemli katkılar verdi. Hamle şansımızı arttırdılar." dedi.

"BEŞİKTAŞ, TÜRKİYE'NİN EN GÜÇLÜ TAKIMI"

Beşiktaş'ı öven Ersun Yanal, "Beşiktaş önemli bir takım, bunu bir kez daha kanıtladılar. Türkiye'nin bence en güçlü takımı. Şampiyonlar Ligi'nde bunu gösteriyorlar. Biz de kendimizi kanıtladık. Geçen haftalarda yaşadığımız kırılmaları yaşamayacağımız adına geri bildirim aldık. Sıralamada yerimizi sağlamlaştırmamız gerekiyor. Camianın da takıma destek olması ve güvenmesi gerekiyor. Oldukça iyi bir takım olduğumuzun güvenini verdik ve bunun altını çizdik." diye konuştu.

İlerleyen haftalarda savunmada da iyi olacaklarını belirten Ersun Yanal "Takım olmak için her iki oyunu da iyi oynamalısınız. En azından takımın ofansif gücünü kırmadan savunmayı da halletmeniz gerekiyor. Önümüzdeki günler de bunu da halledeceğiz. Bu sene biraz daha ofansif oynuyoruz. Zamanla defans da oturacaktır. Birkaç hafta içerisinde bunun da üstesinden geleceğimizi düşünüyorum." açıklamasını yaptı.