31 Ekim 2017, 10:18

Kıırmızı karta kadar etkisiz kaldığından Olcay hakkında 'Piyon', skoru her an değiştirme kapasitesi olduğundan Feghouli için de 'Vezir' yakıştırması yapıldı.

Trabzonspor'da G.Saray'a karşı alınan 2-1'lik galibiyetin yankıları sürerken söz konusu maç yönetimde satranç diliyle "Piyon verdik, vezir aldık" şeklinde yorumlandı. 

Kırmızı kart gördüğü dakikaya kadar oyunda çok fazla etkili olamayan Olcay Şahan için 'Piyon' benzetmesi yapılırken sarı-kırmızılı ekibin önemli ve skora her an etki edebilecek kalitede ismi Sofiane Feghouli için de 'Vezir' yakıştırması yapıldı. 

Teknik direktör Rıza Çalımbay ve kurmayları ise maç sonu değerlendirmesinde G.Saray'ın hocası Igor Tudor'un tarif ettiği oyun anlayışıyla uzaktan yakından alakası olmayan bir taktikle mücadele ettiklerinin altını çizerken bundan sonraki süreçte de benzer formatla sahada olacaklarını ifade ettiler. 

BU arada camia içinde takımın en çok 'kümede kalma mücadelesi veren ekip' havasından çıkıp 'büyük takım kalitesinde sahada savaştığı' için övgü aldığı gelen bilgiler arasında. 

"İstediğini oynat arkandayız hocam"

Galatasaray galibiyetiyle rahat bir nefes alan Trabzonspor yönetiminin Rıza Çalımbay'a takımı adeta 'anahtar teslim' şeklinde emanet ettiği öğrenildi. Yöneticiler, tecrübeli çalıştırıcıya "İstediğini oynat, istediğini kadro dışı bırak hocam. Arkandayız. Kimseye özel muamele, ismine göre değerlendirme bizim tarafımızdan söz konusu olmayacak. Hak eden formasını giysin" dedi. 

Bu durumdan çok memnun olan Rıza hocanın da elinden gelen gayreti göstereceğini söylerken yine de biraz zamana ihtiyacı olduğunu aktardığı belirtildi.