Haber 7

Çıldırtan kare! Halk suda, Başbakan golfte

Malezya’da seller nedeniyle onbinlerce kişi tahliye edilirken ülkenin Başbakanı Necip Rezak’ın Obama ile golf oynaması büyük tepki çekti.
GİRİŞ 27.12.2014 09:35 Asya
Metin Boyutu
Çıldırtan kare! Halk suda, Başbakan golfte

Tropikal kuşakta yer alan Malezya, yağmur sezonunda sık sık sel felaketlerine sahne oluyor. Ancak bu yılki felaket daha büyük. Beş kişi yaşamını yitirdi. Kelantan, Terengganu, Pahang, Perak ve Perlis eyaletlerinde 106 bin kişi tahliye edildi.BAŞBAKAN OBAMA İLE GOLFTE

Ülke genelinde yapılması planlanan yeni yıl kutlamaları iptal edilirken Başbakan’ın ABD’ye gidip, tatil için Hawaii’de bulunan Obama ile golf oynarken görüntülenmesi yoğun eleştiri aldı.

TEPKİ ÇEKTİ

Sosyal medyada yapılan yorumlarda, “Neden felaket bölgelerinde olağanüstü hal ilan edilmedi, Başbakan nerede”, “Başbakan, halkı selle boğuşurken nasıl tatile çıkar”, “Obama’ya bir hayır demek çok mu zordu” gibi yorumlarda bulundu.

 

Tepkiler üzerine Necip Rezak, dün tatilini yarıda keserek yarın (bugün) ülkesine döneceğini duyurdu.

Yorumlar

6
 • mustafa

  4 yıl önce Şikayet Et ne semişler ağanın keyfi gelinceye kadar garbanın canı gidermiş..fotoğrafta Malezya başkanı size eğleniyormuş gibi gelebilir.. obamaya derdini anlatabilmek için ne sıkıntılar içinde acaba.dışı seni içi beni yakar hesabı..herşey göründüğü gibi olmayabilir...
 • AHMET TOKKAN

  4 yıl önce Şikayet Et Birzamanlar bizdede asker savaşta general golfte idi,hey gidi günler hey,şimdi aslanlar işin başında,yok yatmak artık.
 • Konevi

  4 yıl önce Şikayet Et Dünyada ülkelerin gelişiminin önündeki en büyük engel "lüder eksikliği" işte burada da görüldüğü üzere
 • Zeki TOKAT

  4 yıl önce Şikayet Et Ne irfandır insana veren yükseklik, ne vicdandır; Varsa fazilet hissi insanda Ancak Allah korkusundandır. Çekilmiş farz edilsin sinelerden havf-ı yezdanın, Ne irfanın kalır tesiri katiyyen, ne vicdanın .
  Toplam beğeni
 • malatyalı

  4 yıl önce Şikayet Et malezya başbakanı bahçıvan gibi bu nasıl kalitesizlik yav ayıp şimdi anlıyorum ki AKSARAY cumhurbaşkanlığı biz büyük ülkeyi..
  Toplam beğeni
  • malatyalı

   4 yıl önce Şikayet Et cuneyttas evet :) silip tekrar yazmaya üşendim
  • CuneyTas

   4 yıl önce Şikayet Et Cumhurbaşkanını şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Türkçeyle felsefe yapılamıyormuş :)
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.