Haber 7

Martin Schulz'dan Barzani'ye referandum desteği!

Almanya'nın en çok oy alan ikinci partisi SPD'nin lideri Martin Schulz, Kuzey Irak'taki referandumun kürt halkının en doğal hakkı olduğunu söyledi.
GİRİŞ 25.08.2017 16:19 Avrupa
Metin Boyutu

Barzani yönetimine yakınlığıyla bilinen Erbil merkezli Rudaw’a konuşan Schulz, "Almanya’ya göre referandum konusu, Bağdat’la diyalog yoluyla çözülebilecek bir iç meseledir. Durumdan haberim var ve Irak’ın toprak bütünlüğünün korunmasını umuyorum" şeklinde konuştu.

"REFERANDUM YAPMA HAKLARI VAR"

SDP lideri Martin Schulz, "Aynı zamanda referandumu Irak’ta Kürt halkının doğal bir hakkı olarak görüyorum. Çünkü onlar o ülkede çok zorluk yaşadı. Referandum yapmaya hakları var" ifadelerinde bulundu.

MISIR VE İSRAİL'DEN DE DESTEK AÇIKLAMASI GELMİŞTİ

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani başkanlığında bir araya gelen Kürt partileri, bağımsızlık için yapılacak referandumun tarihini 25 Eylül olarak belirlemişti. Daha önce de Mısır'ın Bağdat büyüklelçisi Alaa Musa ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bağımsızlık referandum kararına destek vermişti.

Yorumlar

41
 • Mehmet Sönmez

  2 yıl önce Şikayet Et Berlin duvarının örülmesi Doğu Almanlar'ın en doğal hakkıdır. Hep birlikte ve yürekten destekliyoruz. Zira Doğu Almanlar aldatıldıklarının ve satın alındıklarının iddiasındalar. Rusya'ya 120 milyar Mark vererek Doğu Almanya'yı satın alan Batı Almanya üstüne üstlük, satın alma işi gerçekleştikten sonra, İstihbarat birimlerine inkilap ve protestolar yaptırarak olayı halk hareketinin neticesi ve demokrasi aşığı, Batıyı isteyen bir olay olarak satmaya çalışmıştır. Ancak Doğu ve Batı Almanlar bu numarayı yutmamışlardır ve geriye dönüşüm istemektedirler.
 • mehmet53

  2 yıl önce Şikayet Et iç işlerimize karışıyor yine ;)
 • Vatansever

  2 yıl önce Şikayet Et Doğru söylüyorsun Schulz. Tıpkı sizlerin Doğu Almanların yeniden duvarları örülmesini istediği gibi. Batı almanya diktatörlüğe son versin. Doğu almanya sınırları yeniden belirlensin.
 • o zaman bizde

  2 yıl önce Şikayet Et O zaman bizde İspanyadaki Bask bölgesinin bağımsızlık referandumunu, Hollanda ve Belçikadaki, volan ve flamanların bağımsızlık referandumlarını, destekliyoruz.
 • bekir cizmeci

  2 yıl önce Şikayet Et Bozacinin sahidi siraci...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.