Haber 7

Merkel ve Schulz, televizyonda düello yapacak!

Almanya'da seçimlere haftalar kala Başbakan Merkel ile muhalefet lideri Martin Schulz canlı yayında tartışacak.
GİRİŞ 01.09.2017 10:20 Avrupa
Metin Boyutu
Merkel ve Schulz, televizyonda düello yapacak!

Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak olan Federal Meclis seçimlerine haftalar kala Başbakan Angela Merkel ve Martin Schulz, Pazar günü canlı yayında kozlarını paylaşacak.

Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak olan Federal Meclis seçimlerine haftalar kala, seçimin iki favori ismi gösterilen Başbakan Angela Merkel ve SPD'nin adayı Martin Schulz, pazar günü "Das TV-Duell" adlı tv programında kozlarını paylaşacak. Düello, dört televizyon kanalı tarafından aynı anda canlı yayınlayacak. Almanya'da kamuoyu araştırma şirketinin yaptığı bir ankete göre Merkel ve Shulz arasındaki televizyon düellosunu 61.5 milyon seçmenin yüzde 48'i bu düelloyu izlemek istiyor.

Seçmenin yüzde 22'si ise izleyecekleri televizyon düellosunun ardından hangi partiye oy vereceklerinin değişebileceğini kanısında.

ANKETLERDE MERKEL ÖNDE GİDİYOR

Başbakan Merkel ile Sosyal Demokrat Partili aday Peer Steinbrück arasındaki 2013 yılında televizyon düellosunu 18 milyon kişi izlemişti. Almanya'da yapılan son kamuoyu anketi sonuçlarına göre, Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) yüzde 38 oranı ile önde gidiyor. Sosyal Demokratlar ise yüzde 24 ile ikinci parti konumunda.

Düello, 3 Eylül Pazar günü Almanya saati ile 20.15'de ARD, SAT.1, RTL ve ZDF televizyon kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Yorumlar

3
 • yilmazdi yildi

  2 yıl önce Şikayet Et umarım sağ kurtulan olmaz
  Toplam beğeni
 • yilmazdi yildi

  2 yıl önce Şikayet Et umarim ikside olur
  Toplam beğeni
 • Turkay

  2 yıl önce Şikayet Et Duollaya tutusacaklarini sanmiyorum ikiside bir olup Turkiyeye saldiracaklar kuduzlar
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.