Haber 7

Avrupa ülkesi çıldırıyor: Akıl vermeyin tank verin

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Avrupa’nın Rusya ve DEAŞ ile mücadele edebilmek için daha çok tanka ihtiyaç duyduğunu söyledi.
GİRİŞ 18.02.2018 05:11 Avrupa
Metin Boyutu
Avrupa ülkesi çıldırıyor: Akıl vermeyin tank verin

Münih'te düzenlenen Uluslararası Güvenlik Konferansı kapsamında konuşan Morawiecki, "Daha çok tanka ve daha az analiz merkezine ihtiyaç duyuyoruz, analiz merkezlerinin sayısı yeterli" dedi ve bu silahların ‘DEAŞ ya da Rusya gibi konvansiyonel bir rakiple mücadelede önemli' olduğunu kaydetti.

"GÜVENLİK KONUSUNDAKİ GÖREVLER YERİNE GETİRİLMELİ"

 

Rusya'nın ‘enformasyon savaşı' konusunu Avrupa ve dünyadaki siyaset gündemine taşıdığını söyleyen Morawiecki, "Avrupa'da güvenlikten bahsettiğimiz zaman, Rusya konusunun uzun süredir Avrupa Birliği'nin (AB) yetki alanından çıkarak tüm Avrupa'nın ve NATO'nun önünde durduğunun farkında olmamız gerekir" diye konuştu ve tüm NATO ülkelerini, gayrisafi yurt içi hasılalarının yüzde 2'sini savunma giderlerine ayırma taahhütlerini yerine getirmeye çağırdı.

POLONYA'NIN RUSYA ENDİŞESİ

Polonya, bir süredir Rusya'nın saldırısına maruz kalma ihtimalinden söz ediyor ve bu çekincesini her fırsatta dile getiriyor.

Rusya ile ilişkilerin gerginleşmesi üzerine Polonya, Rusya'ya karşı 35 bin kişilik bir paramilis gücü kurmaya da karar vermişti.

Öte yandan ABD de, Rus askeri gücüne ilişkin endişeleri ortadan kaldırmayı amaçlayan "Atlantik Kararlılık Operasyonu" kapsamında Polonya'da asker konuşlandırmaya başlamıştı.

Yorumlar

10
 • Yb25

  1 yıl önce Şikayet Et Polonya ya Habeşistan diyen arkadaşın coğrafya notu kaçtı çok merak ettim şimdi
 • Hakan

  1 yıl önce Şikayet Et Ne deasi yaaa?
  Toplam beğeni
 • fatih

  1 yıl önce Şikayet Et Deaş mı kaldı adiler!
  Toplam beğeni
 • Misafir

  1 yıl önce Şikayet Et alperen kardeş sen nerde yaşıyorsun Habeşistan dediğin yer Afrika ülkesi olan Etiyopya dır. Polonya nın adı Lehistan
  Toplam beğeni
 • mert

  1 yıl önce Şikayet Et Hadi Putin KIRIMa yaptigin gibi polnyayada yapki AB ve amerika kendisine gelsin dilleri çok uzadı son zamanlarda
  Toplam beğeni
  • putkiran

   1 yıl önce Şikayet Et Polonyanin ne suçu var.almanya desen neyse.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.