Haber 7

AB'den Türkiye'ye küstah uyarı!

AB Dış Politika Temsilcisi Mogherini, Türkiye'nin Suriye'deki gerginliği azalması gerektiğini savundu.
GİRİŞ 27.02.2018 09:35 Avrupa
Metin Boyutu
AB'den Türkiye'ye küstah uyarı!

Terör örgütü YPG'nin işgal altında tuttuğu Afrin'e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı 39. gününe girdi.

Bölgede barış ve huzur ortamını sağlamak için operasyonlar düzenleyen Mehmetçik, Türkiye sınırındaki teröristleri etkisiz hale getirerek haritada hilal oluşturdu.

 

 

Türk askeri, bölgedeki teröristlere ağır darbelere vurmaya devam ederken Avrupa Birliği'nden konuya ilişkin bir açıklama daha geldi.

"BEN VE AB BAKANLARI ENDİŞELİYİZ"

Avrupa Birliği Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, gazetecilerden birinin TSK’nin Afrin’deki Zeytin Dalı operasyonu hakkındaki sorusuna şu yanıtı verdi: "Biz daha önce bu konu hakkında endişe duyduğumuz açıkladık."

GERGİNLİK AZALTILMALI

Mogherini, şöyle devam etti: "Ben ve AB Dışişleri Bakanları, Suriye’nin dört bir yanında askeri operasyonların başta Suriye hükümeti ve destekçileri olmak üzere çeşitli aktörler tarafından yoğunlaşmasından dolayı oldukça endişeliyiz. Astana sürecinde garantör ülke olarak Rusya, İran ve Türkiye’nin özellikle Suriye’de gerginliğin artması değil, azaltılması yönünde özel sorumlulukları var."

Yorumlar

131
 • Fatihyavuz

  1 yıl önce Şikayet Et Siz defolup ordan çıkarsanız endişeleriniz biter.
 • Dadas

  1 yıl önce Şikayet Et açın kapıları. Salın suriyelileri.
 • iyi düsün

  1 yıl önce Şikayet Et üye olsaydik, engel olurlardi.
 • huzur geldi.

  1 yıl önce Şikayet Et türkiye zaten gerginliğin azaltılması için daha en başta güvenli bölge talebini dile getirmişti. bugün bunun ne kadar haklı bir sonuca ulaştığı gözle görülebiliyor. el bab bölgesinde hiç bir terörist unsur barınamıyor. halk barış ve huzur içinde, işinde gücünde. türkiye güvenli bölgelerin münbiç ve afrin dahil olmak üzere suriye sınırı boyunca genişletilmesini istiyor. bu bölge teröristlerden temizlenecek ve artık terör örgütleri bu bölgeleri kullanamayacak. abd türkiyenin hem güvenilir bir müttefik, hemde ortadoğuda dünyanın güvenliğini riske atacak terörist unsurlara karşı güçlü bir engel olan türkiye ile işbirliğini daha da geliştirmelidir.
 • isa

  1 yıl önce Şikayet Et TSK nin girdigi bölgede gerginlik filan yok. Orada var olan PKK/PYD ile Türk askerinin mücadelesi var.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.