Haber 7

Şok karar! Süper Lig ekibi ligden çekildi

Eskişehir Basket, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nden çekildiğini açıkladı!
GİRİŞ 13.07.2018 00:40 Basketbol
Metin Boyutu
Şok karar! Süper Lig ekibi ligden çekildi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Eskişehir Basket'in yönetim kurulunun, ligden ve Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından düzenlenen Basketbol Şampiyonlar Ligi'nden çekilme kararı aldığı bildirildi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

 

"Bu akşam yapılan Eskişehir Basket Yönetim Kurulu toplantısında takımımızın 2018-2019 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'ne ve Basketbol Şampiyonlar Ligi'ne katılmayacağı kararı alınmıştır. Detaylı açıklama en yakın zamanda yapılacaktır. Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Yorumlar

6
 • tahsin can

  7 ay önce Şikayet Et Yeşil Giresun lige
  Toplam beğeni
 • halit

  7 ay önce Şikayet Et Anadoluda süper ligde baskette tutunmak çok zor. Büyük takımların kaliteli yabancı oyuncularına Anadolu takımları nasıl dayansın. Bütçeleri belli.
  Toplam beğeni
 • abdullah

  7 ay önce Şikayet Et borca girilmeden yerli oyuncularla devam edilseydi daha iyiydi. belki takım ligten düşmezdi. bence yönetemeyen yönetim istifa etse daha erdemli olurdu.
  Toplam beğeni
 • Selim

  7 ay önce Şikayet Et Basket takımları zarar yazıyor. Sürdürülebilir değil. Ekonomik olarak bakılırsa ligde kalacak takım yok gibidir. Bu yabancı sayıları ile takımlar batmaya gidiyor.
  Toplam beğeni
 • Ey amerika

  7 ay önce Şikayet Et Amerikalıların oynadığı bir lige bizim dememiz yersiz. Altyapı yok. Her sey yabancıya teslim olmus durumda
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.