Haber 7

İlhan Mansız'dan sonra Mario Gomez!

2002-03 sezonundan bu yana, 14. haftada Beşiktaş adına 10 gole ulaşan ilk oyuncu Mario Gomez oldu.
GİRİŞ 05.12.2015 23:22 Beşiktaş
Metin Boyutu
İlhan Mansız'dan sonra Mario Gomez!

Beşiktaş’a sezon başında gelen Alman golcü Mario Gomez, 14.hafta sonunda 10 gole ulaştı. Çift haneli gol sayısına ulaşan Mario Gomez, son 14 sezonda 14. haftada bu başarıyı yakalayan ilk Beşiktaşlı oyuncu oldu. En son 2001-02 sezonunda İlhan Mansız 14.haftayı 11 golle tamamlamıştı. İlhan Mansız sözü geçen sezon Arif Erdem ile birlikte 21 golle gol kralı olmuştu.

SOSA'DAN 3 FRİKİK GOLÜ

Beşiktaş’ın Arjantinli oyuncusu Jose Sosa bu sezon Süper Lig’de ilk golünü Kayserispor karşısında serbest vuruştan kaydetti. Böylece Süper Lig kariyerinde 6.golünü atan Sosa, bu gollerinin 3 tanesini serbest vuruştan kaydetmiş oldu. Geçen sezon 14.haftada Akhisar Belediyespor ve 30.haftada Gaziantepspor’a serbest vuruş golü atan Sosa, bu sezon da 14.haftada Kayserispor serbest vuruş golü attı.

BİRDEN FAZLA ŞUT ÇEKEN OYUNCU YOK

Beşiktaş maç boyunca Kayserispor kalesine sadece 5 şut çekebildi. Beşiktaş maçı da 3 isabetli şut ile tamamlarken iki gol atıp maçı kazandı. Beşiktaş adına Kayserispor karşısında Gökhan Töre, Jose Sosa ve Mario Gomez birer isabetli şut çekerken Cenk Tosun ve Kerim birer isabetsiz şut çekti. Beşiktaş adına birden fazla şut çeken oyuncu olmadı. Kayserispor takımında sadece Biseswar 5 şut denemesinde 2 isabet sağladı. (G.Töre-Sosa-M.Gomez 1/1, Cenk-Kerim 0/1)

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.