Haber 7

Biten transferde şok açıklama!

Beşiktaş'ın yeni transferi Cyle Larin için eski kulübü Orlando City'den açıklama geldi.
GİRİŞ 13.01.2018 20:35 Beşiktaş
Metin Boyutu
Biten transferde şok açıklama!

Orlando'nun basın sözcüsü Diogo Costcho, Amerikan haber sitelerine yaptığı açıklamada Larin'in halen kendi futbolcuları olduğunu ve Beşiktaş'ın hukuksuz bir anlaşma yaptığını söyledi.

Costcho, Larin'in 1 yıl daha Orlando ile sözleşmesi bulunduğu için Beşiktaş'ın yaptığı transfere karşı tüm hukuksal yollara başvuracaklarını ilan etti.

ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU: ''HUKUKSUZ BİR DURUM YOK, SÖZLEŞMEYE ÖZEL MADDE KOYDUK''

Orlando'nun bu açıklamasına karşın Beşiktaş Hukuk İşlerinden Sorumlu ve aynı zamanda Umut Güner ile beraber siyah-beyazlıların transferlerini de yapan yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu ise Doğan Haber Ajansı'na (DHA) Larin transferinde Beşiktaş aleyhine hukuksal bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, ''Normalde oyuncunun sözleşmesi 31 Aralık'ta bitiyordu. Fakat oyuncu bizimle görüşmeye başlayınca kulübü tek taraflı sözleşmesini uzatmış. Yani tek taraflı sözleşme opsiyonu kullanımı söz konusu. FIFA tek taraflı opsiyon uzatmalarında her zaman oyuncunun lehine kara veriyor. Biz de Amerikan Federasyonu'na değil FIFA'ya bağlıyız. Dolayısıyla da burada herhangi bir olumsuz durumda FIFA bizim lehimize karar verir'' dedi.

Başarılı yönetici Larin ile yaptıkları sözleşmeye özel bir madde koyduklarını da sözlerine ekledi ve ''Cyle Larin ile yaptığımız görüşmelerde bu durumu enine boyuna konuştuk ve sözleşmeye özel bir madde koyduk. Çok düşük bir ihtimal de olsa herhangi bir olumsuz karar çıkması ve kulübümüze maddi yükümlülük çıkması durumunda bu maliyet tamamen Cyle Larin tarafından karşılanacak. Bu açıdan da rahatız. Oyuncunun oynamak istediği takım Beşiktaş'tır. FIFA bu tip durumlarda hep oyuncunun oynamak istediği takıma göre hareket eder, yine öyle olacaktır'' diyerek Beşiktaş'ın herhangi bir olumsuzlukta maddi yükün altına girmeyeceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

-6
 • Sade Adam

  10 ay önce Şikayet Et burada yapılan bir yanlış yok Beşiktaş iyi bir transfer yapmış tebrikler, burada millete renkli falan diyen çoluk çocuk tayfası sütünüzü içip yatın.
 • .....

  10 ay önce Şikayet Et Fiko kulübe zarar veriyor. Biz efendi bekistaslilar olarak böyle şeyleri kabul etmiyoruz. Evet, Beşiktaş transfer şikesi yapmıştır ve cezasına razı olmalıdır.
  • Ayşe

   10 ay önce Şikayet Et La hadi ordan beşiktaşliymiş
   Toplam beğeni
  • BJK li

   10 ay önce Şikayet Et Öte de oyna renkli!
   Toplam beğeni
 • Misafir

  10 ay önce Şikayet Et Efendi Beşiktaş ???
  • AYŞE !!!!!

   10 ay önce Şikayet Et Ayşe hanim PÖH öğrencisiyim niy e ki? Bu arada lütfen nick değişin
   Toplam beğeni
  • Ayşe

   10 ay önce Şikayet Et Ayşe hanım ne iş yapıyorsunuz ? Ne okuyorsunuz
  • Ayşe

   10 ay önce Şikayet Et La hayırdır günün patlamasını burda yaşiyorsun ???
  • Sade Adam

   10 ay önce Şikayet Et git hamur yoğur Ayşe
  • Ayşe

   10 ay önce Şikayet Et EFENDI beşiktaş buyur
   Toplam beğeni
 • Zekeriya

  10 ay önce Şikayet Et Helal olsun Fikret Ormana. Birkaç sene sonra bunu İngilizlere iteler, adamlar boyunlarını bile çeviremezler.
  Toplam beğeni
 • Beşiktaş

  10 ay önce Şikayet Et Renkliler gelmiş sayfaya şeytan amerikalıların avukatlığını yapıyorlar!
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.