Haber 7

Yıldız isimden Fikret Orman'a ağır suçlamalar!

Beşiktaş'ın sözleşmeli futbolcusu olan ancak kadro dışı bırakılan Gökhan Töre, başkan Fikret Orman ve yönetimini hedef alan flaş bir açıklama yaptı.
GİRİŞ 21.03.2019 11:34 Beşiktaş
Metin Boyutu
Yıldız isimden Fikret Orman'a ağır suçlamalar!

Beşikaşlı yıldız Gökhan Töre, Başkan Fikret Orman hakkında sosyal medyadan zehir zemberek bir açıklama yayınladı. 

İşte o yazı; 

"Saygıdeğer ve Emektar Beşiktaş Camiasına ve Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Yüz on altı yıldır gerçek SEVGİ ve büyük özveri ile halkın takımı olmaya layık görülmüş Beşiktaş Futbol Kulübünün böylesine zan altında kaldığı ne görülmüş ne de duyulmuştur

Bilinmelidir ki beni bu metni yazmaya ikna eden, gelecekteki büyük yeteneklerin bu gibi haksızlıklara uğramamaları, uğrasalar da korkmadan haklarını aramalarına önayak olmak; bir örnek teşkil etmektir. Çünkü gelecekte ismini gururla anacağımız o büyük yetenekler şu an bu metni okuyan belki kariyerinin başında bir futbolcu, belki beş yaşında hayaller kuran bir yeteneğin dedesi ya da okul takımında bankalar yaratan bir çocuğun annesi olabilir. Ben bu haksızlığa sessiz kalmıyorum.

Dün özel bir televizyon kanalında FİKRET ORMAN ve bir gazeteci beyefendi ile yapılan "ısmarlama" röportajın akıllarda zaten var olan sorulara yenilerini eklediğini ve maalesef oldukça basit ve amaçsız bir röportaj olduğunu FİKRET ORMAN'a iletmek isterim Bu sorulara artık yaşadığım gerçekler ile cevap vermenin zamanı geldiğine; siz değerli Beşiktaş Taraftarının ve saygıdeğer Kamuoyu mensuplarının bu gerçekleri bilmeye hakkı olduğuna inanıyorum.

FİKRET ORMAN'ın röportajı maalesef bizim ailemizden ve dostlarımızdan gördüğümüz, bildiğimiz"SEVGİ" anlayışının oldukça dışında kavramları hedef almaktadır. Bilinmelidir ki: Sözleşmemde yer alan miktarı her ay almak FIFA'nın koyduğu ve tüm dünyada her futbol kulübünde yer alan oyuncular için geçerli olan bir haktır. FİKRET ORMAN'ın röportajda söylediği " OYNAMADAN PARA KAZANMAK İSTEDİ. NAPALIM ? BİZ DE SAYGI DUYDUK " cümlesi bir İFTİRADIR. Şimdiye kadar adı hiçbir haksızlıkta geçmemiş olan Beşiktaş Futbol Kulübünün, FİKRET ORMAN'ın görev döneminde yaşadığı sıkıntıları ve adının karıştığı MADDİ skandalları göz önüne alacak olursak sarf ettiği cümle kulağa oldukça RAHATSIZ EDİCİ ve UMURSAMAZCA geliyor.

Artık resmi bütün olarak görebiliyorum. Sezon sonu anlaşmamın biteceği Beşiktaş Kulübünde forma giyme şansı yakalayamama sebebinin bonservis bedeli ödenmeden alınabilecek yani kulübe maddi bir getirisi olmayacak bir oyuncu olmam gerekçesine dayandırıyorum.

Bu sene SEZON BAŞI KAMPINDA YAPILAN TÜM TESTLERDE İLK SIRADAYDIM. VÜCUT DEĞERLERİM EN DOĞRU VE OLMASI GEREKEN, EN İYİ SEVİYEDEYDİ. Şenol Güneş Hocam : " YENİ TRANSFERİMİZ GÖKHAN TÖRE " açıklamasını yapmıştı. SONRASINDA Kadro dışı kaldığım 4 maça istinaden FİKRET ORMAN'a bir akşam vakti telefon açtım. Kendisi bana teknik direktör ile konuşacağını fakat verdiği kararlara karışmadığını söyledi. O zaman elbette bunu büyük bir saygı ile karşıladım. Kendisi bana telefonu kapatmadan önce kahkaha atarak : " Gökhan ya sen merak etme yenileriz sözleşmeni sezon sonunda" dedi. Her röportajında " sakatlıktan çıkamadı" İFTİRASI arkasına çekinmeden saklanan Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinin Başkanı FİKRET ORMAN, henüz öngörmediği bir sezonun sonunu bana garantiledi. Bu büyük bir amatörlüktür. Bir insanın kaderi ile dalga geçerek oynamanın kendisinde vicdan azabı yaratmış olmasını umut ediyorum. Bu yapılan ne profesyonel yöneticilik anlayışı ile ne de bulunduğu makam ile bağdaşmaktadır.

Beşiktaş Yönetimi, yan transfer dönemi bitmesin 48 saat kala tarafımıza transfer için bir takım aramam.' söyledi. Elbette aradık. Bunun profesyonel bir transfer olamayacağını size önceki açıklamamda belirtmiştim. Yurt dışı da dahil olmak üzere beni isteyen birkaç kulüp ismini FİKRET ORMAN'a ilettik Buna istinaden tarafımıza " GEÇMİŞ VE GELECEK TÜM ALACAKLARINI BIRAKSIN; GİTSİN " dendi. Bunu benim dışımda o dönem adı transfer ile anılan her isme yaptılar. Beni istemedikleri ve oynatmayacakları için kendilerine sözleşmeyi çift taraflı fesih etmeyi ve SADECE GEÇMİŞ ALACAKLARIMI vermelerini teklif ettim. Kabul etmediler Kendileri bana sonrasında " YURT DIŞINA GİDECEKSİN. Türkiye'de BAŞAKŞEHİR, FENERBAHÇE ve GALATASARAY'a gidemezsin sözleşmeye ekleyeceğiz öyle fesih edeceğiz. " tehdidini bile çekinmeden savurdular. Böyle bir şey helal para kazanan hiç kimseye teklif dahi edilemez. Bu tekliflerini reddettikten sonra transfer dönemi bitimine son bir gün kala bana o gün boyunca " 300.000 Euro bırak git , 200.000 Euro bırak git " demeye devam ettiler.

Beşiktaş Kulübünün maddi sıkıntılar çekmesi, isminin maddi birçok skandalda yer alması siz Beşiktaş taraftarın, üzdüğü ve endişelendirdiği kadar BAZI ŞAHISLARI üzmüyor. Eğer meseleleri maddi problemler olsaydı transfer olmamışken ve ellerindeyken beni sahada her şekilde kullanırlardı. Çünkü buna hazırdım. Ve bunu bilmesi gereken herkese hazır olduğumu her fırsatta söyledim. Fakat bu şahısların amaçlarının Beşiktaş'ın başarısından çok daha başka şeyler olduğuna artık eminim.

Ayrıca As Başkan Umut Güner ve yönetimde görev alan Ahmet Kavalcı takımdaki arkadaşların maaş ödemeleri yapılamadığı için verdikleri tepkilere istinaden benimle bizzat konuşup takım İle yönetim arasında köprü kurmamı istediler. " Seni severler sayarlar; konuş " dediler. Tabii ki konuştum. Biz takım arkadaşlarımla o dönem 6 aylık alacağımız varken " ALACAĞIMIZ YOKTUR. " ibareli bir kağıda imza attık. Sonrasında bize Aralık ve Ocak ayı ödemesi içeren bir senet imzalattılar. Senedin temini için gittiğimde hesapta bakiye olmadığı için ödeme alamadım.

İkinci sezon kulübün Antalya hazırlık kampına gidemeyeceğimi sizin gibi internetten öğrendim. Sonrasında menajerim FİKRET ORMAN'ı aradı. Kendisi açmadı ve dönmedi. Yardımcılarından randevu talebinde bulunduk. Reddedildi. Benim telefonumu açacağı düşüncesiyle kendisini iki kez üst üste aradım fakat açmadı. Konmasına mesaj attım. İleteceğini söyledi. Muhakkak iletmiştir ama kendisinin ciddiye almadığına eminim.

Sonrasında FİKRET ORMAN'ın bizzat talebi ile gönderilen " yeni sezon " programım geldi. Yeni sezona Beşiktaş Fulya Hakkı Yeten Tesisi'nde belli olmayan bir çalışma programı ile devam edecektim. İlk haftalarda oradaki ekip ile bireysel çalışmalar yaptık. FAKAT sosyal medya hesaplarımdan yaptığım ilk açıklamamdan sonra bir " CEZA " olarak çalışma saatlerimde ekibin yer almadığı, kendileriyle çalışma fırsatı bulamadığım günler geçirdim. Sahanın sentetik olmasının sorun yaratacağını söylediğimde FİKRET ORMAN'ın ÖZEL İSTEĞİ olduğu söylendi. Sentetik bir saha futbolcunun en büyük düşmanlarından biridir. Sakatlanma riski yüzde doksandır.( Alt yapı takımımızda yer alan genç meslektaşlarımdan 5 tanesi bu sene sentetik saha sebebiyle çapraz bağ yırtılmasına maruz kalmıştır. )

Hakkımda yaptıkları her açıklamayı siz değerli BEŞİKTAŞ TARAFTARI İle aynı anda internetten öğrendim. Bugün, gelecek sezonda futbol kariyerime Beşiktaş Futbol Kulübü ile devam etmeyeceğimi, ŞİMDİKİ GÖREV SAHİBİ ŞAHSIN ağzından duymuş olduk. Kendisine tek tavsiyem: bugün telaffuz ederken tereddüt etmediği " SEVMEK" fiilinin gerçek anlamını ve gücünü siz BEŞİKTAŞ taraftarından öğrenmek için çaba göstermesi olur.

Saygıdeğer BEŞİKTAŞ TARAFTARI, benim bu formadaki tüm hakkım son damlasına kadar size helal olsun.

UNUTMAYIN Kİ BEŞİKTAŞ FUTBOL KULÜBÜNÜN ASIL SAHİBİ BEŞİKTAŞ TARAFTARIDIR.

Sizi çok seviyorum.

Hakkınızı helal edin. Ve FİKRET ORMAN'a önümüzdeki Beşiktaş Başkanlığı seçiminde BOL ŞANS DİLERİM.

Gökhan TÖRE"

 

 

 

 

 

Yorumlar

7
 • Boztepe 52.

  3 ay önce Şikayet Et Keske. Cenen kadar birazda takima katki yapsaydin. Asagidkilerde hemen tetikte. Ya hic meyve veren agac. Mahdul veren tarla bosa birakilirmi. En son Real madridi sapiyonada saf disi birakan Axasi bir arastirin bakalim takim ne kazaniyor. Ve ne veriyor
  Toplam beğeni
 • fatih

  3 ay önce Şikayet Et Fikret Orman Gerçekten Maddi Sıkıntısı Gökhan Töreyi Kazanırdı.
  Toplam beğeni
 • ciga de gala

  3 ay önce Şikayet Et hiçbiriniz Galatasaray'ın yanında camia bile değilsiniz krizler ödeme gecikmeleri elbette olmuştur ama şunun örneğini Galatasaray'da gösterin takımı bırakırım çingene mahallesinde bile yapmazlar bu kadarını
  Toplam beğeni
  • Ahmet Mustafa

   3 ay önce Şikayet Et Emre Belezoğlu Okan Buruk Popescu Adrian ilie daha sayimmi ? bunlar neden gitti sizden bebe
   Toplam beğeni
  • Camlica

   3 ay önce Şikayet Et Hadi ordan sat arazileri öde
   Toplam beğeni
  • beşiktaşlı

   3 ay önce Şikayet Et boş laf yapma
   Toplam beğeni
 • Taraftar

  3 ay önce Şikayet Et 3 sayfa yazı döşeyeceğine 3 gol atsaydın kadro dışı kalmazdın. Çuvalla para alıyorsunuz, hala çene yapıyorsunuz. Ben başkan olsaydım, sana 9 milyon 721 bin lirayı bırak; 721 bin lira bile vermezdim. Başkanın tek hatası sizlere çuval çuval para ödeyip kulübü zora sokması.
  Toplam beğeni
  • ömer okumuş

   3 ay önce Şikayet Et malesef böyle olmuyyor adam kasıtlı oynatılmıyor aynatılmadı...
 • 344

  3 ay önce Şikayet Et adam yerden göğe haklı
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.