Haber 7

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde rekor hız!

Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde hız denemesi yaptı. Kenan Sofuoğlu köprüde 350 kilometre hıza ulaştı.
GİRİŞ 31.05.2017 18:22 Diğer Branşlar
Metin Boyutu

Jandarma Genel Komutanlığı'nın 178'inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında; Türk motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde hız denemesi yaptı. Etkinlik nedeniyle köprünün Anadolu Yakası'na geçişleri yaklaşık 1,5 saat trafiğe kapatıldı.

Trafik akışı karşı yönden açılan ek şeritle sağlandı.

ASAYİŞ TİMLERİYLE 2 KEZ KÖPRÜDEN GEÇTİ

Sofuoğlu önce Jandarma Motosikletli Asayiş Timleri ile birlikte 2 kez köprüden geçiş yaptı; onlarla köprü ortasında fotoğraf çektirdi. Milli motosikletçi daha sonra köprüde tek başına sürüş gerçekleştirdi. Kenan sofuoğlu köprüde 350 kilometre hıza ulaştı.

"ÇIKILABİLECEK EN YÜKSEK HIZA ÇIKTIM"

Denemenin ardından konuşan Sofuoğlu, "İnanıyorum ki Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde bugüne kadar çıkılmış belki de bundan sonra çıkılabilecek en yüksek hıza çıktım. 350 kilometreyi görebildim. Daha fazlası mümkündü yalnız burada daha önce hiç deneme yapmamıştım. Bu yüzden dolayı da o riski almak istemedim. Tabiki asfaltın iyi olması işimi kolaylaştırdı. Bir köprünün üzerinde 350'yi görmek kolay değildir. Büyük bir hava akımı var. Bu köprünün rekoru da 350 ile bizde. Daha sonra kırılır mı bilmiyorum" dedi.

Yorumlar

18
 • Fatih

  1 yıl önce Şikayet Et Geçen sefer de çekememişlerdi şimdi de çekememişler. yazık. insan 5-10 kamere koyarak bunu güzel bir çekimle tarihe geçirebilir. çok kötü bir çekim olmuş
  Toplam beğeni
 • Hazim

  1 yıl önce Şikayet Et Hız yapmak marifetmi ? vatana millete ne faydası oldu ?
  Toplam beğeni
 • Osmanlı

  1 yıl önce Şikayet Et Helal olsun adamım.
  Toplam beğeni
 • Misafir

  1 yıl önce Şikayet Et Askerimiz,göz bebeğimiz! vatanın etten kemikten örülü çelikden çetin aslan yürekli parçaları! kimse sizi yenemez Allahın izni ile ve biz'de hep sizinleyiz! yer yüzünde böyle bir asker yok,böyle yürek yok,kıymetinizi biliyoruz! korkusuzlar ordusu!şehadete gülerek koşanlar!
  Toplam beğeni
 • turkyui

  1 yıl önce Şikayet Et trafikte hiz yapmak cezaya girer adam ttafikte yapmadi ne acayip insanlarsiniz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.