Haber 7

Özel sporcularımızdan tarihi başarı!

Finlandiya'da düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası'nda Türk sporcular 28 madalya kazanarak, büyük bir başarıya imza attı.
GİRİŞ 29.07.2019 20:42 Diğer Branşlar
Metin Boyutu
Özel sporcularımızdan tarihi başarı!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Tampere kentinde gerçekleştirilen organizasyonda atletizm ve masa tenisinde mücadele eden milli sporcular, 7 altın, 12 gümüş ve 9 bronz madalya elde etti.

 

 

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, şampiyonada büyük bir başarı kazandıklarını vurgulayarak, "Sporcularımız madalya ve kupalarını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a vermek istiyorlar. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız özel sporcularımızı yakınen takip edip, destekliyor. Avrupa Şampiyonası sonuçları doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. 6 yıldır altyapıya yatırım yapıyoruz, performans sporcusu yetiştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KUTLAMA

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyadan madalya kazanan özel sporcularımızı kutladı.

"Finlandiya’da düzenlenen 2019 yılı Down Sendromlular Avrupa Atletizm ve Masa Tenisi Şampiyonası'nda 7 altın, 12 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplamda 28 madalya kazanarak bizlere büyük bir sevinç yaşatan sporcularımızı tebrik ediyorum. Türkiye sizinle gurur duyuyor!"

Yorumlar

2
  • Yavuz

    2 ay önce Şikayet Et Helal olsun sizlere, tebrikler.
  • Fatih

    2 ay önce Şikayet Et MAŞALLAH başarılarınız devam etsin İNŞALLAH
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.