Haber 7

İsviçre'deki Türklere kritik çağrı!

Türkiye'nin İsviçre Büyükelçisi Saygılı, ülkede yaşayan Türklere 15 Temmuz çağrısında bulundu.
GİRİŞ 13.07.2017 14:20 Dış Politika
Metin Boyutu
İsviçre'deki Türklere kritik çağrı!

Türkiye'nin Bern Büyükelçisi İlhan Saygılı, İsviçre'deki Türk vatandaşlarına, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi gerçeğini her bir İsviçreli dostuna en az bir saat anlatması çağrısında bulunarak, "Çünkü İsviçre kamuoyunda Türkiye aleyhinde oluşan yanlış algıyı ancak bire bir markajla yıkabiliriz." dedi.

15 TEMMUZ'U İSVİÇRELİLERE ANLATIN

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin yıl dönümü vesilesiyle, değerlendirmelerde bulunan Saygılı, İsviçre'ye atanmadan önce Dışişleri Bakanlığı Bakan Özel Müşaviri görevindeyken gerçekleşen 15 Temmuz gecesini anlattı.

Saygılı, evine ulaştıktan sonra Bakan Çavuşoğlu'nu aradığını ve bakanın kendisine "durum ciddi" dediğini aktardı. Bakanın talimatıyla gece boyu evinde çalıştığını ifade eden Saygılı, tüm dış temsilciliklere ülkede kalkışma olduğu mesajını ilettiklerini belirtti.

Kaynak : AA

Yorumlar

5
 • cetin

  1 yıl önce Şikayet Et Sehitlerolmez vatanbolunmez
 • Doğukan Dogulu

  1 yıl önce Şikayet Et Evet ömerler inşallah yolda.
  Toplam beğeni
 • Glatburg isvicre

  1 yıl önce Şikayet Et Zùrih yorumlu işci arkadaşa katiliyorum.aylik isvicre posta gazetelerinde bunlari baş sayfada görūrsūnùz.mūsiadcilar uetdciler.peki bunlar ve benzeri stk lar ne yapmiş biz işcileri.paralari ile bir okulmu neyse bu mevzuda dertliyim.reis tedbiri alacsk insallah.
  Toplam beğeni
 • Zūrih

  1 yıl önce Şikayet Et Isvicrede elcimi var.biz işcileri arsyip soran yok.herhalde iş adamlari ve parasi olan siyasilerle post gazetesinden taniyoruz.
  Toplam beğeni
 • Ayder

  1 yıl önce Şikayet Et Çok doğru bir hareket .Bunların bizim konuları anlatılması lazım.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.