Haber 7

Büyükelçi 15 Temmuz gecesini anlattı!

Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi Girgin, "Pakistan’ın halk ve yönetim olarak, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sürecinde ve sonrasında bize verdiği desteğe müteşekkiriz" dedi.
GİRİŞ 14.07.2017 14:31 Dış Politika
Büyükelçi 15 Temmuz gecesini anlattı!

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin yıl dönümü vesilesiyle değerlendirmelerde bulunan Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, 15 Temmuz gecesi Pakistanlı liderler ve siyasilerin Türk mevkidaşlarını arayarak, destek olduklarını belirtti.

15 TEMMUZ GECESİ

Girgin, "Pakistanlı liderler, 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız ve Meclis Başkanımızla temasa geçtiler. Pakistan Cumhurbaşkanı umredeymiş ve umreden aramış.” diye konuştu.

PAKİSTAN'IN 15 TEMMUZ'DAKİ TAVRI

Pakistan Parlamentosunun da Türk halkının ve hükümetinin yanında durduğunu anımsatan Girgin, "Pakistan Parlamentosunun her iki kanadı ayrı ayrı Türk halkının demokrasi yanlısı direnişine destek kararlarını oybirliğiyle kabul etti. Pakistan, dünyada 15 Temmuz sonrasında parlamento kararıyla Türkiye’ye destek veren tek ülke konumunda." dedi.

Yorumlar

2
  • Mümin

    2 hafta önce Şikayet Et Kardeş ülke pakistan...
    Cevapla Toplam beğeni
  • cihat

    1 ay önce Şikayet Et Hz."ALLAH"pakistandan razı olsun.
    Cevapla Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.