Haber 7

Merkel'den flaş Türkiye açıklaması! Tehdit etti

Türkiye’de FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Türk asıllı iki Alman vatandaşını korumaya alan Almanya Başbakanı Angela Merkel, bunun üzerinden tehdit savurdu.
GİRİŞ 02.09.2017 09:58 Dış Politika
Metin Boyutu

Türkiye’de iki Alman vatandaşın gözaltına alınmasını kınayan Almanya Başbakanı Angela Merkel, bu eylemlerin iki ülke arasındaki ilişkilerin gözden geçirilmesine yol açabileceğini belirtti, Başbakan Merkel, Almanya'nın Nürnberg kentinde bir araya gelen iş dünyası temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada Türkiye-Almanya ilişkilerine değindi.

KONUYU YİNE GÜMRÜK ANLAŞMASINA GETİRDİ

Merkel, "Biz kararlı hareket etmeliyiz. Son olaylar bağlamında, muhtemelen ilişkilerimiz gözden geçirilmeli" dedi. Alman Şansölye, halihazırda Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki gümrük birliğiyle ilgili görüşmeleri sürdürmenin kabul edilemez olduğunu da sözlerine ekledi.

SCHULZ'DAN YAPTIRIM TALEBİ

İki Alman vatandaşının gözaltına alınması ile ilgili Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) başbakan adayı Martin Schulz da Berlin'de bir açıklama yaptı. Yakında Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulama noktasına erişileceğini belirten Schulz, "Bunun birkaç hafta veya ay değil, önümüzdeki günlerde Alman hükümeti tarafından gözden geçirilmesi gerektiğini" söyledi.

FETÖ'DEN GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

Dün havayolu ile Antalya'ya gelen Türk asıllı Alman vatandaşları K.A. ve eşi S.A, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında ihbar üzerine Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Antalya Havalimanı'nda gözaltına alınmıştı.

Yorumlar

65
 • Ali

  2 yıl önce Şikayet Et Ajanlarını koruyamadın mı ? Yollamasaydın ülkemize ajanlarını . Kınıyorum tekrardan seni
  Toplam beğeni
 • Kalpaklı tekfidan

  2 yıl önce Şikayet Et Konuşma ne gerikiyorsa yappp
 • yurtTAŞ

  2 yıl önce Şikayet Et Arkadaş avrupayı Suriyeli mülticeler ile boğun yeter artık. Ne yaparlarsa yapsınlar. Gümrük birliği vs.
  Toplam beğeni
 • tttttt

  2 yıl önce Şikayet Et Merkele konulu bir film seyrettireceksin. Bi da der. Ulan biz boşa yaşamışız diye.
  Toplam beğeni
 • Hüseyin dayi

  2 yıl önce Şikayet Et Almanyanin kafasi birseye basmiyor,oglum o eski türkiye yok artik osmanlinin torunlari ayaga kalkiyor daha anlamadinizmi.
  Toplam beğeni
  • süphanallah

   2 yıl önce Şikayet Et osmanlı torunalrımı sokaklara bir bak haberleri biz izle allahım kızlar kadınlar çırılçıplak gezerken müslümanlar içki içerken faiz yemeyen kalmamışken her gün saçma sapan şeyler yüzünden cianyetler işlenirken namz oruç dterkedilmiş akrabalık bağları çökmüşken yazsam bitme z hangi osmanlı kalk bu rüyadan unut gördüğün rüyaı çok beklersin şanlı ceddimiz osmanlıyı bu şekilde yazarak insanların aklı ile dalga geçme lütfen
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.