Haber 7

Rusya'dan S-400 çıkışı: Asla söz konusu olamaz!

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, Türkiye'nin Rusya'ya baskı kurmaya çalıştığını söyledi.
GİRİŞ 12.10.2017 13:50 Dış Politika
Metin Boyutu
Rusya'dan S-400 çıkışı: Asla söz konusu olamaz!

Rus senatör, "Bu yanlış bir tutum. Bu tür müzakereler kapalı kapılar ardında yapılıyor ve taraflar birbirlerine duydukları güven çerçevesinde müzakere ediyorlar. Bir tarafın kamuoyuna müzakereler hakkında açıklama yapması, ilgili tarafın argümanlarını yitirdiği anlamına geliyor" dedi.

'KODLARIN BİR NATO ÜLKESİNE VERİLMESİ SÖZ KONUSU DAHİ OLAMAZ'

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç de, Ankara'ya S-400 satılabileceğini ancak böyle gelişmiş bir silahın kodlarını bir NATO ülkesine vermenin söz konusu dahi olamayacağını vurguladı.

'RUSYA KISMİ YERELLEŞTİRMEYE İZİN VEREBİLİR ANCAK KODLAR VERİLEMEZ'

'Eksport Voorujeniy' dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Andrey Frolov'a göre Rusya, üretimde sadece kısmi yerelleştirmeye izin verebilir.

Çin ve Hindistan ile imzalanan anlaşmaları uygulama sürecinde kısmi teknoloji transferinin yer aldığını anımsatan Frolov, "Türkiye de otomobil şasilerini, gövdelerini, çeşitli mekanik bileşenlerini ve hatta füze yakıtı üretebilir" diye konuştu.

Ancak Frolov, S-400'lerin kodlarının verilemeyeceğini belirtti.

Yorumlar

27
 • suat trabzon

  11 ay önce Şikayet Et Kodları ABD veya Avrupalılar da vermez. Çin dahi vermez. İnsanların kafalarını karıştırmak için laf üstüne laf ekleniyor.
 • ihsan

  11 ay önce Şikayet Et bunları bırakıp pakistanla niye anlaşmadık
  Toplam beğeni
  • Pardon

   11 ay önce Şikayet Et Pakistandan hangi hava savunma aistemini alıcaksın(?)
 • Evledi fatihan

  11 ay önce Şikayet Et Ben de ortak üretimde Şasi,mekanik aksam gibi şeyleri ize yaptıracaklar geri kalan önemli donanım ve yazılımı paylaşmayacaklar demiştim.Adam sana yazılımı v kritik aksamı verip seni üretici konumuna sokar mı hiç?Biz de ortak üretim yapıyoruz Aselsan üzerinden türki Cumhuriyetlerde.Kodu ve kritik parçaları veriyor muyuz?Hayır.
  Toplam beğeni
 • tachiwaza

  11 ay önce Şikayet Et Siz s-400 verin, bizde kopyalayıp yapıştıralım, uzantısını sonra değiştiriz.
  Toplam beğeni
 • Misafir

  11 ay önce Şikayet Et Tabiki vermez abi turkiye verir mi. Onemli olan almak incelemek cinede kimse birsey vermiyor birseyi gormeleri incelemeleri onu uretmeye yetiyor.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.