Haber 7

Almanların çarpıtmasına Çavuşoğlu'ndan açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 'Çoçuk katili terör örgütüyle pazarlık yapmak için ön şart ortaya koyduğumuz yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır' dedi.
GİRİŞ 02.01.2018 22:30 Dış Politika
Metin Boyutu
Almanların çarpıtmasına Çavuşoğlu'ndan açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Çocuk katili terör örgütüyle pazarlık yapmak için ön şart ortaya koyduğumuz yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Milletimize verdiğimiz söz, terör örgütünün kökünü kazıyana kadar hiçbir gücün bizi durduramayacağıdır." dedi.

ALMAN AJANSI ÇARPITTI

Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Alman Haber Ajansı DPA'ya verdiği mülakattaki ifadelerinin çarpıtılması hakkında açıklamada bulundu.

"Terör örgütü PKK ile pazarlık yapmak için ön şart ortaya koyduğu" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Çavuşoğlu, "Çocuk katili terör örgütüyle pazarlık yapmak için ön şart ortaya koyduğumuz yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Milletimize verdiğimiz söz, terör örgütünün kökünü kazıyana kadar hiçbir gücün bizi durduramayacağıdır." ifadelerini kullandı.

DPA ile mülakatında PKK’nın çözüm sürecini sadece suistimal ettiğini dile getirdiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, "Şimdi ise milletimizin, özellikle de Kürt vatandaşlarımızın PKK ile mücadeleye sonuna kadar devam etmemizi istediklerini vurguladım." değerlendirmesinde bulundu.

Alman Haber Ajansı DPA da konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bakan Çavuşoğlu'nun Basın Danışmanı Kahraman Halisçelik'in ifadelerine yer verdi.

Halisçelik, DPA'ya yaptığı açıklamada, PKK'nın silah bırakmasının barış sürecinin yeniden hayata geçirileceği anlamına gelmeyeceğinin altını çizerek, "Bizim Türk vatandaşlarını öldürmeye devam eden bir terör örgütüyle yeniden görüşmelere başlama niyetimiz yok." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

3
 • Misafir

  1 yıl önce Şikayet Et Ozaman .......PKK SİLAH BIRAKIRSA....... diye başlayan bir açıklama yapmayalım. REİS e destek olalım. Yine yanlız bırakmayalım.
  Toplam beğeni
 • hüseyin

  1 yıl önce Şikayet Et Almanya 5 seneye kadar pkk la başını belaya sokacak almanyadaki olaylarda yakın çekimyapalım çünküonları türkiyeye masum türkler gibi türkiyeye sokacak olaylara karışanları ayıralım
 • Vn....

  1 yıl önce Şikayet Et Ya bu kadar saf olmayın pkk nin kürt mücadelesi ile alakali bi durumu yok pkk taşeron bir terör örgütüdür parayi basan istediği gibi kullanır
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.