Haber 7

İran resti çekti: Sessiz kalmayacağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü. Konuya ilişkin hem Türkiye hem de İran'dan açıklamalar peş peşe geldi.
GİRİŞ 03.01.2018 15:55 Dış Politika
Metin Boyutu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü.  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede, İran'da 28 Aralık'tan bu yana süren gösterilere değinildi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak İran’ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına önem verdiklerini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İranlı mevkidaşı Ruhani’ye, halkın barışçıl gösteri hakkını kullanırken kanunların çiğnenmemesi gerektiği yönündeki açıklamasını isabetli bulduğunu da ifade ettiği belirtildi.RUHANİ: BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE SONA ERECEK

İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, gösterilerin birkaç gün içerisinde sona ermesini umduklarını söylediği kaydedildi.

BİR AÇIKLAMA DA İRAN'DAN GELDİ: SESSİZ KALAMAYACAĞIZ

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, ülkesinde son günlerde yapılan hükümet karşıtı protestolar konusunda, kötü niyetlilerin yasadışı eylemlerine karşı sessiz kalmayacaklarını söyledi. İran Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, görüşmede Ruhani,  "İran'da halkın yasalar çerçevesinde eleştirilerini ifade edip, protesto yapmakta serbesttir.  Kuşkusuz, halkımızın güvenliği ve huzuru bizim için çok önemli  ve dolayısıyla, kötü niyetlilerin şiddet ve yasadışı eylemlerine karşı sessiz kalmayacağız" dedi.

Ülkede geçen perşembe gününden sonra başlayan yönetim karşıtı gösteriler, önemli ölçüde kontrol altına alınırken, bugün onlarca şehirde hükümete destek mitingleri düzenlendi.

Yorumlar

47
 • Emrah Cihan Gövşer

  10 ay önce Şikayet Et Siyonizme Karşı Omuz Omuza Yaşasın Türkiye-İran Kardeşliği.
  Toplam beğeni
 • Hasan

  10 ay önce Şikayet Et İnşallah birlikte bölgede siyonizmn büyük israil için kullandığı abd ingiliz tetikçsi terörist ver ajanları dümdüz edeceğiz. Vahdet namazı kılarız inşallah
  Toplam beğeni
 • E.A

  10 ay önce Şikayet Et Ortadoğu Coğrafyası zaten yeterince istikrarsız. İran'ın istikrarsızlaştırılma çabalarına kesinlikle köstek olmalıyız. İran devletinin zayıflaması demek yeni bir Suriye demek, o da yeni bir göç dalgası demek 4 milyon Suriyeliden sonra ek olarak 6-7 milyon İranlıya Türkiye'nin bakmaya kesinlikle ne gücü nede bütçesi yetmeyecektir. Onun için çeşitli bahanelerle İran'ın yıkılmasını isteyenlere akıllı olun demek istiyorum.
  Toplam beğeni
 • necati

  10 ay önce Şikayet Et islam devletleri olarak emperyalizme siyonizme karşı uyanma zamanı gelmiştir ve umarım yakın bir zamanda abd ve israilin çöküşünü kutlarız..
  Toplam beğeni
  • Mert

   10 ay önce Şikayet Et Amin Amin inşallah
   Toplam beğeni
 • babı_ali

  10 ay önce Şikayet Et arrtık islam birliğinin ilk adımı atılmalıdır bunun ilk adımı pakistan iran ve türkye oluşturmalıdır akabinde hilafet makamı açılmalı her müslüman ülkeden 1temsilci ile temsil edilmelidir illa halife olacak diye bir şey yok makamı bile açmamız yeterlidir ve hilafet merkezi sancağın bulunduğu istanbul olmalıdır .Hilafet ilanınıda Ayasofya Camiinden yapılmaldır işte o gün bayramımızdır .syg
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.