Haber 7

Türkiye'ye hadsiz suçlama! Operasyon fena battı

Terör yuvası Kandil Dağı’na yönelik olarak başlatılan operasyon, Yunanistan’da dikkatle takip ediliyor. Bölgenin Irak sınırlarında olduğuna dikkat çekilerek, "Afrin’den sonra yeni bir işgal hamlesi" algısı oluşturularak Türkiye'ye karşı bir karalama kampanyası başlattılar.
GİRİŞ 13.06.2018 15:40 Dış Politika
Metin Boyutu
Türkiye'ye hadsiz suçlama! Operasyon fena battı

Türkiye’nin PKK terör örgütü ile mücadelesi, Yunanistan’da yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Terör bataklığını kurutacağız" parolasıyla terör yuvası Kandil Dağı’na başlatılan operasyon, Yunan basınında dikkatle izleniyor.

Yapılan haberlerde, Kandil Dağı’nın Irak sınırları içinde olduğuna dikkat çekilirken, "sınır ötesi operasyonun bir anlamda işgal olduğu" algısı empoze edilmeye çalışılıyor. "Afrin işgalinin ardından şimdi gözler Kuzey Irak’ta" ifadeleri kullanılırken, terör örgütü PKK’dan "İşçi Partisi" olarak bahsediliyor. Operasyonun "Kuzey Irak’taki Kürtler’e yönelik olduğu" yazılarak, PKK ile Kürtler’i eşleştirme hedefindeki geleneksel Yunan yaklaşımı burada da tekrarlanıyor.

 

 

PKK ATİNA’YI MESKEN TUTTU

PKK, ABD ve AB ülkeleri tarafından resmi olarak "terör örgütü" şeklinde tanımlansa da, Yunanistan başta olmak üzere Hollanda, Danimarka, İsviçre, Norveç gibi Avrupa ülkelerinde PKK’ya aleni şekilde destek veriliyor. Atina’nın merkezi Syntagma Meydanı’nda hemen hemen her hafta PKK sempatizanları miting düzenliyor. Parlamento binasının karşısında yer alan bu bölgede terör sloganları atılarak bildiriler dağıtılıyor.

Yorumlar

88
 • Kangal'lı

  7 ay önce Şikayet Et Sıra Yunanistan'da.
  Toplam beğeni
 • Dirilmiş

  7 ay önce Şikayet Et Bekleyin ve görün
  Toplam beğeni
 • sedat

  7 ay önce Şikayet Et sıra kendilerine gelecek diye ödleri kopuyor , yarım kalan kıbrısı tam yapmalı vakti,zamanı yaklaşıyor.
  Toplam beğeni
 • Fehmi

  7 ay önce Şikayet Et Reis altay tankini atak helikopterini firtina obüslerini ihalari yapandir biz h8zmetlere nankorluk edenlerden degiliz
  Toplam beğeni
  • abdullah

   7 ay önce Şikayet Et bunlarada demir yığını diyebilirler...
 • Misafir

  7 ay önce Şikayet Et Sırada selanik var. Güncel fetih işte böyle yapılır dimitros.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.