Haber 7

'Denk ve Erdoğan'ı sevenler defolup gitsin'

Her fırsatta Türkiye ve Erdoğan düşmanlığıyla ön plana çıkan Hollanda, Denk Partisi'nin lideri Tunahan Kuzu'nun, "Değişen Hollanda'yı istemeyen, yabancılarla yaşamaya tahammül edemeyen defolsun gitsin" sözleri üzerine ülkede tartışma çıktı.
GİRİŞ 11.07.2018 15:20 Dış Politika
Metin Boyutu
'Denk ve Erdoğan'ı sevenler defolup gitsin'

Ana muhalefetteki aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, Kuzu'ya Twitter üzerinden, "Denk ve diğer Erdoğan sevicileri hemen defolsun gitsin" yanıtını verdi.

İslam ve Türkiye karşıtlığıyla bilen Hollandalı siyasetçi Wilders açıklamasının devamında Kuzu'ya, "Hollanda sizin vatanınız değil" dedi.

 

 

KUZU : DUYGUSAL TEPKİLERE KATILMIYORUM

Denk lideri Tunahan Kuzu ise Facebook sayfasından bir açıklama yaptı.

Tunahan Kuzu, sosyal medya üzerinde hazırladığı günlük videolarla tanınan Türkiye kökenli İsmail İlgün'e verdiği yarım saatlik röportajdan sadece birkaç cümlenin "cımbızlandığını" belirterek, "Bu duygusal tepkilere katılmıyorum" dedi.

Kuzu, giderek artan ırkçılık ve yabancı düşmanlığı ile mücadele etmeyi sürdüreceğini vurgulayarak, "Böylece bütün Hollandalılar kendilerini evinde hisseder" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

30
 • xxlxx

  8 ay önce Şikayet Et Türkler Dünya'nın 4 yanında yaşayacak ancak faşistler cehennemin dibini boylayacak.
  Toplam beğeni
 • Nafi

  8 ay önce Şikayet Et Hawwww havvvv
 • Gerçek

  8 ay önce Şikayet Et Çok komik bir adam. Bu adam bir defa tam Hollandalı bile değil. Neyin ırkçılığını yapıyorki? Saçının rengi esasında siyah. Saçını hep sarıya boyatıyor.
 • Sevdim Sevinemedim

  8 ay önce Şikayet Et Erdogan'i sevmeyenler turkiye'den gitsin; sevenler avrupadan gitsin. O zaman nufus mucadelesi olsun!
 • bkt

  8 ay önce Şikayet Et birde senin gibi bir hayvanın bir gün bu dünyadan defolup cehennemin dibine gideceğini idrak etse it gibi titrer bu saçmalıkları yapmazdı. ama hayvan işte normaldir.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.