Haber 7

Erdoğan'dan bizzat isteyecek! Akılalmaz talep

Yunanistan, Başbakan Aleksis Çipras’ın Perşembe saat 15.30’da (TSİ) Brüksel’deki NATO Zirvesi esnasında Başkan Erdoğan ile yapacağı görüşmeye kilitlendi. Yunan yargısının darbeci askerlere yönelik verdiği skandal kararlara rağmen Türkiye'de tutuklu olan iki Yunan askerinin görüşmede gündeme getirileceğini söyledi.
GİRİŞ 11.07.2018 13:25 Dış Politika
Metin Boyutu
Erdoğan'dan bizzat isteyecek! Akılalmaz talep

Yunan Hükümet Sözcüsü Dimitris Canakopulos "Çipras için en öncelik konu, 4 aydır Türkiye’de yasa dışı şekilde cezaevinde tutulan Yunan askerleridir" dedi.

 

 

GARİP AÇIKLAMA

Canakopulos, geçen 1 Mart’ta Meriç’de Türk devriye eri tarafından yakalanan ve tutuklanan 2 Yunan askeri konusu ile 15 Temmuz darbesinden bir gün sonra askeri helikopter ile Dedeağaç (Aleksandrupolis) şehrine kaçan 8 FETÖ’cü asker konusu arasında herhangi bir bağlantı kurulamayacağını belirtti.

Sözcü, darbeci 8 asker için "İltica talebinde bulundular. Bağımsız iltica komisyonları da kararlarını açıkladılar. Burada, herhangi bir insan hakkı ihlali sözkonusu değil. Türkiye’nin uluslararası kursa, insan hakları ile ilgili uluslararası sözleşmelere saygı gösterip 2 Yunan askeri konusuna bir son vermesi gerekir" diye konuştu.

Canakopulos, Çipras’ın Başkan Erdoğan ile görüşmesinde hakkında şunları da söyledi: "Çipras, Türkiye’nin Ege’deki ihlallerini de gündeme getirecek. Gerginligin azalması amacıyla icin girişimler üstlenilmesini isteyecek. Ayrıca mülteci konusu da var."

Yorumlar

73
 • Hadsiz..

  7 ay önce Şikayet Et Cipras sana kısaca haddini bil deriz. Sen kim oluyorsun.. Ver yunan ruhlu 8 köpeği, al yunan kökenli 2 askerini..
  Toplam beğeni
 • dost

  7 ay önce Şikayet Et verirsiniz bizim itleri alısınız kendi itlerinizi..
  Toplam beğeni
 • Hamdi

  7 ay önce Şikayet Et Komşiii kimsenin faydası olmaz birilerine yaranmak için vermiyorsan hainleri sen zararlı çıkarsın
  Toplam beğeni
 • Öğrenin bunu

  7 ay önce Şikayet Et Bizde sizin gibi nato-mato, brüksel-mrüksel belirlemez yasal süreci, konu yargıda Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir, guguklar.
  Toplam beğeni
 • 57.Alay

  7 ay önce Şikayet Et Bitik ler kimle konussam burda bizede Reis lazim hukumet cipras bizi bitirdi diyor.turizm zaten cacik olmus aradigin birseyi bulamiyorsun temel ihtiyaclar haric.Turkiye min gozunu seviyim.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.