Haber 7

Skandal Türkiye çıkışı! İyice azıttılar

Yunanistan, mahkeme tarafından iadesi kararlaştırılan TKP/ML-TIKKO terör örgütü üyesi Turgut Kaya’nın Türkiye’ye iadesini geciktiriyor.
GİRİŞ 11.07.2018 17:23 Dış Politika
Metin Boyutu
Skandal Türkiye çıkışı! İyice azıttılar

Türkiye-Yunanistan arasındaki suçlu iade anlaşmazlığına bir yenisi eklendi. Yunanistan, mahkeme tarafından iadesi kararlaştırılan TKP/ML-TIKKO üyesi Turgut Kaya’nın Türkiye’ye iadesini geciktiriyor.

Adalet Bakanı Stavros Kondonis bugün yaptığı açıklamada, Turgut Kaya’nın Yunan makamlarından iltica talebine bulunduğunu belirtti ve bu talebe kesin cevap verilinceye kadar iade konusunu inceleyemeyeceğini belirtti. Ancak Yunan Yüksek Mahkemesi, Mayıs ayında Türkiye’nin "kırmızı bülten" ile aradığı Turgut Kaya’nın Türkiye’ye iadesini kararlaştırmıştı.

Mahkeme aynı zamanda Kaya’nın iltica talebinin kabul edilmemesi yolunda görüş belirtmişti. Kaya, şubat ayında Yunan polisi tarafından yakalanmış, Yunanistan’a giriş yaparken yakalandığı belirtilmişti.

 

 

Yorumlar

3
 • ist

  8 ay önce Şikayet Et yunan gavurundan beklenirki
 • osman bey

  8 ay önce Şikayet Et Yonana bi ali osman tokadı şart
  Toplam beğeni
 • osmanoğlu2023

  8 ay önce Şikayet Et mahkemeleri ha varmış ha yokmuş umurlarında bile değil... çünkü Türkiyeye düşman olan her zibidi onların dostudur anlaşılan!
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.