Haber 7

Kilo verdiren baharatlar

Yemeklere lezzet veren baharatların zayıflamaya da yardımcı olduğunu biliyor musunuz? İşte sizlere zayıflamanızı sağlayacak baharatların listesi....
GİRİŞ 27.08.2018 08:12 Diyet
Metin Boyutu
Kilo verdiren baharatlar

Yapılan pek çok bilimsel çalışma bazı baharatların yağ yakımına ve zayıflamaya yardımcı olduğunu ortaya çıkardı. Bizde sizler için kilo vermenizi sağlayacak baharatları araştırdık. 

TOZ KIRMIZI BİBER 

Baharat içinde zayıflamaya en çok yardımcı olan baharat toz kırmızı biberdir. Özellikle ara öğünlerde yoğurtla tüketilen kırmızı biber zayıflamaya yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırığı kanıtlanan kırmızı toz biber, aynı zamanda iştahı da kapatıyor. 

TARÇIN 

Kan şekerini düzenlemesiyle bilinen tarçın aynı zamanda kandaki kötü kolesterolü de düşürüyor. Ani tatlı krizleri yaşamanıza engel olan tarçın, metabolizmayı da hızlandırıyor. 

ZENCEFİL 

Taze zencefil, karın tokluğu yaparak fazla yemek yemenize engel oluyor. Bununla birlikte insan sağlığına da pek çok faydası bulunuyor. 

KARABİBER 

Sindirimi kolaylaştıran karabiber, aynı zamanda içinde bulunan piperine maddesi sayesinde yağ yakımını hızlandırıyor. Yapılan araştırmalar karabiberin metabozlizmayı neredeyse 20 dakika hızlandırdığını ortaya çıkarmıştır.

HARDAL 

Her ne kadar ülkemizde çok fazla tüketilen bir baharat olmasa da hardal da hızlı kilo vermeyi sağlıyor. Tüketilen bir çay kaşığı hardal metabolizmada yüzde 25'lik bir artışın yaşanmasına neden oluyor. 

ZERDEÇAL 

Karaciğeri koruyan zerdeçal, yağ hücrelerini parçalayarak vücutta birikmesini önler. 

Yorumlar

1
  • Gül

    1 yıl önce Şikayet Et Nasıl kilo alinir
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.