Haber 7

Kepek ekmeği zayıflatır mı? Kepekli ekmek kaç kalori?

Kepek ekmeği gerçekten zayıflatır mı? Kepekli ekmeğin çok tüketildiği takdirde kilo aldırdığını biliyor muydunuz? Detaylarıyla birlikte sizler için araştırdık.
GİRİŞ 05.09.2018 07:11 Diyet
Metin Boyutu
Kepek ekmeği zayıflatır mı? Kepekli ekmek kaç kalori?

Kepekli ekmek, içerisinde yüksek miktarda lif ve posa bulundurduğundan dolayı, en çok diyet yapanların tercih ettiği bir ekmektir. Metabolizmayı hızlandırdığı için diyet listelerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kepek ekmeğini diyet yaparken, kilo aldırmaz diye öğünlerde çok tüketmek tamamen yanlıştır.

KEPEK EKMEĞİ ZAYIFLATIR MI?

1 dilimi 80 kalori civarında olduğuna göre her öğünde bir kaç dilim kepek ekmeği tüketilirse zamanla hızlıca kilo artışı görülebilir. Bu yüzden ekmeği ekmeği dikkatli tüketmek gerekir. Diyet yaparken kilo verdirir diye sürekli kepekli ürünleri tüketmekte çok yanlıştır. 

KEPEK EKMEĞİNİN FAYDALARI

- Tam tahıllar grubunda yer alan kepek ekmeği, içinde zengin besin maddeleri olan E vitamini, B vitaminlerini barındırır. 

- Posa bakımından ve lif bakımından zengin olduğu için tok tutar. Bağırsaklarda oluşacak  kolon kanserine karşı vücudu korur. Çiğnemesi zor bir ekmek olduğu içinde iştahı keser.

- Uzmanlar, diyet yapanların yanı sıra şeker hastalarının, bağırsak ve mide rahatsızlığı olanların da tüketmesi gerektiğini belirtiyor.

- Kepek ekmeği aynı zamanda metabolizmayı hızlandırdığı için sindirim sistemine de iyi geliyor.

- Az tüketildiği takdirde kilo vermeye yardımcıdır. Vücuttan toksinleri atmaya yardımcıdır.

-  Yüksek tansiyonu düşürerek dengede kalmasını sağlar.

Yorumlar

2
  • İbnu Said

    11 ay önce Şikayet Et kepek ekmeği denen şey normal beyaz ekmeğe kepek atılmasıyla elde ediliyor. tam bugday ekmeği ise kepeği hic ayrılmamış olanı. katkısız tam bugday ekmeği fazla kabarmaz. bilginize.
  • HalitBinVelit

    11 ay önce Şikayet Et Evet Kepek ekmeğide fazla tüketilirse Kilo aldırır ama Beyaz Ekmek gibi zararlı değildir.. belli oranlarda Kepek ekmeği tüketilirse Şeker hastalarından tutun Kalp hastalarına kadar Faydası saymakla bitmiyor.
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.